5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

DomovKategóriaAAC - Patrioti Levice

https://www.patriotilevice.sk/wp-content/uploads/2022/03/DSC_9025-1-1280x640.jpg

Po neúspechu na domácom Slovenskom pohári nebol možno na Patriotov Levice až taký významný tlak, ale na ďalšom významnom podujatí, ktorého boli hostiteľom, zapadli všetky diely skladačky dokonale do seba. Na o to významnejší úspech napokon partia okolo trénera Michala Madzina dosiahla, trofej pre víťaza Alpsko-jadranského pohára im totiž v klubovej zbierke chýbala. Pre jedného zo zakladajúcich členov tejto súťaže je to správna vzpruha pred blížiacim sa play off, podčiarknutá ocenením MVP pre Šimona Krajčoviča.

https://www.patriotilevice.sk/wp-content/uploads/2022/03/DSC_8072-1280x640.jpg

Basketbalisti Patrioti Levice sa prvýkrát v klubovej histórii stali víťazom Alpsko-jadranského pohára. Vo finálovom zápase zvíťazili na domácej palubovke nad predchádzajúcim víťazom tejto súťaže, českými BK Pardubice 82:63. Šimon Krajčovič s 18 bodmi potiahol najvýraznejším spôsobom svoj tím k úspechu a zároveň získal cenu pre Peak najužitočnejšieho hráča (MVP) Final Four.

https://www.patriotilevice.sk/wp-content/uploads/2022/03/DSC_7001-1280x640.jpg

Finále Alpsko-jadranského pohára bude mať slovenské zastúpenie. Domáci Patrioti Levice zvládli súboj lídrov líg, z boja o trofej vyradili v atraktívnom a dramatickom zápase rakúsku Viedeň. Vo finále ich čaká jeden z dvojice Spišskí Rytieri - Pardubice. Zverenci trénera Michala Madzina zabojujú o trofej po štyroch rokoch.

https://www.patriotilevice.sk/wp-content/uploads/2022/03/DSC_6639-1280x640.jpg

Po ťažkom období, kedy kvôli Covidu nemohli chodiť fanúšikovia na športové podujatia, doprajú Patrioti tým svojim ozajstné basketbalové hody. Po Final-4 Slovenského pohára a zápase národného tímu Slovenska proti Srbsku, čaká na športovú halu v Leviciach ďalšia basketbalová lahôdka už tento týždeň

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice