5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

AACLíder Niké SBL proti lídrovi rakúskej ligy. Začína Final Four Alpsko-jadranského pohára

15. marca 2022

Už o niekoľko hodín štartuje so slovenskou účasťou Final Four Alpsko-jadranského pohára. Semifinálový program otvorí mimoriadne atraktívny duel, proti sebe nastúpi suverén slovenskej ligy a suverén rakúskej ligy. O miestenku vo finále sa pobijú domáci Patrioti Levice a rakúska Viedeň.

Alpsko-jadranský pohár – semifinále (streda 16. marca o 17.00 h):

Patrioti Levice – BC GGMT Viedeň (Rak.)

Povedali pred zápasom:

Michal Madzin, tréner Patriotov: Určite sme radi, že sa nám podarilo dostať sa až do Final Four. Cesta až sem bola náročná a popri lige nám to zabezpečilo viaceré ťažké zápasy. Ideme s veľkou motiváciou a odhodlaním. Dáme do toho všetko. Vieme hlavne, že Viedeň suverénne vedie svoju ligu a postúpili cez poľský tím. To hovorí samo za seba. Pripravíme sa a budeme bojovať. Videli sme už v lete, že Viedeň vyskladala veľmi silný tím na Európsky pohár FIBA a že v Alpsko-jadranskom pohári budú ich ambície najvyššie. Zároveň však verím, že im budeme vedieť odolať.”

Aramis Naglič, tréner Viedne: “Cesta do Final Four bola dosť komplikovaná. Očakávanie máme také, ako všetky tímy. Chceme urobiť najlepší možný výsledok. Myslím si, že pre nás už len to, že ideme na Final Four, je dobrý a kvalitný výsledok. Levice, tím a trénera Madzina poznám veľmi dobre. Majú kvalitu, dva-tri roky sú pokope. V kádri majú 5 reprezentantov, veľmi dobre sa poznajú. Sú atletickí, fyzickí a tiež majú solídnych legionárov. Budú hrať pred svojimi fanúšikmi, pre mňa sú favoritom Final Four. Jediné, nad čím môžeme rozmýšľať, je veľký tlak, ktorý budú mať po semifinálovej prehre v domácom Final Four Slovenského pohára. Nebudú to mať jednoduché, ale majú kvalitu a rešpektujem ich. Hrajú organizovaný basketbal, Krajčovič je motorom tímu.”

Kde sledovať:

Aktuálne info: Patrioti sú dobre naladení z ligových zápasov, dnes ich ale čaká ťažká skúška v podobe aktuálneho lídra rakúskej ligy. Zdravotný stav v tíme sa nezmenil, okrem Clarka sú všetci pripravení zabojovať o druhú účasť vo finále Alpsko-jadranského pohára. 

Organizačné info: Vstup do haly a pokladne sa otvárajú hodinu pred zápasom o 16.00 hodine. Vstup nie je obmedzený ani kapacitou, ani covid opatreniami, jedinou povinnosťou je prekrytie horných dýchacích ciest počas celého pobytu v športovej hale. O zápas prejavilo záujem viac ako 300 študentov, stredných a základných škôl v Leviciach, ktorí sa riadia pokynmi, ktoré dostali. Pre každého fanúšika bude nachystaný tlieskač, ktorý si môžete vyzdvihnúť pri vstupe. Nezabudnite si žlto-zelené farby a hlasivky. Budeme Vás potrebovať!

 

 

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice