5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

AACFinal-4 Alpsko-jadranského pohára sa blíži

13. marca 2022

Po ťažkom období, kedy kvôli Covidu nemohli chodiť fanúšikovia na športové podujatia, doprajú Patrioti tým svojim ozajstné basketbalové hody. Po Final-4 Slovenského pohára a zápase národného tímu Slovenska proti Srbsku, čaká na športovú halu v Leviciach ďalšia basketbalová lahôdka už tento týždeň. V stredu a štvrtok /16.-17.3/ si to v Leviciach rozdajú štyri najlepšie tímy Alpsko-jadranského pohára o titul v tejto súťaži.

„Je pre nás cťou, že sme dostali príležitosť organizovať záverečný turnaj Alpsko-jadranského pohára. Je to ďalšie z podujatí, ktoré prinášame do Levíc pre našich fanúšikov a partnerov, ako poďakovanie za dôveru, ktorú nám dávajú. Urobíme všetko pre to, aby si tieto dva dni všetci účastníci užili a mali na vyvrcholenie súťaže pekné spomienky,“ hovorí generálny manažér Patriotov Ladislav Garaj.

Šestnásť tímov zo šiestich krajín súťažilo v tomto ročníku Alpsko – jadranského pohára. Skvelou správou pre slovenský basketbal je, že okrem Patriotov sa do záverečnej štvorice dostali aj Spišskí Rytieri. Spišiaci si to v semifinále rozdajú proti nám dobre známemu poslednému víťazovi súťaže BK Pardubice. Na Levičanov čaká v semifinále ambiciózny rakúsky tím GGMT Viedeň, vedený chorvátskym trénerom Nagličom, dobre známym z pôsobenia v bratislavskom Interi. Levičania sú jediným tímom, ktorý odohral všetky ročníky od vzniku AAC, najlepším umiestnením bola doposiaľ účasť vo finále v ročníku 2017/18. „Všetky štyri tímy majú veľkú kvalitu a v tejto chvíli je ťažké odhadovať, ako to celé môže dopadnúť. Aj preto to budú pre divákov atraktívne zápasy. Naše šance proti Viedni vidím 50/50, je to veľmi silný, skúsený tím, ktorý dominuje v rakúskej lige. Samozrejme, chceme cez nich postúpiť do finále, ale bude to ťažký boj.“

Potešiteľnou správou je, že sa opäť uvoľnili opatrenia a športová hala sa môže zaplniť do posledného miesta. Fanúšikovia musia mať stále počas pobytu v hale prekryté dýchacie cesty respirátorom, žiadne ďalšie obmedzenia však nemajú. „Veríme, že aj napriek tomu, že sa bude hrať cez týždeň sa fanúšikovia z Levíc aj širšieho okolia prídu pozrieť na kvalitné zápasy a vytvoria podujatiu patričnú kulisu. Oslovili sme aj stredné a základné školy, radi im poskytneme vstupenky zadarmo pri organizovanom vstupe do haly. Vstupné na hrací deň je 5,-Eur. Vedenie klubu vyšlo majiteľom permanentiek v ústrety a všetky tipy permanentiek budú platiť na oba dni turnaja.“ Všetky tri zápasy odvysiela naživo aj športová televízia JOJ ŠPORT.

Program Final-4 Alpsko-jadranského pohára:

16.3. STREDA

17.00 hod. Patrioti Levice – GGMT Viedeň

19.30 hod. Spišskí Rytieri – BK Pardubice

17.3 ŠTVRTOK

18.00 hod. FINÁLE

V prípade ak máte záujem o organizovaný vstup na zápas ako športový klub, základná škola alebo stredná škola, kontaktujte nás prosím na t.č. 0903 348 850, ale na emailovej adrese laga@basketballevice.sk

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice