5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

AACJe tu boj o trofej pre víťaza! Patrioti vo finále Alpsko-jadranského pohára proti Pardubiciam

17. marca 2022

Po štyroch rokoch sa Patrioti Levice opäť prebojovali do finále Alpsko-jadranského pohára. Na domácej pôde si zahrajú o trofej pre víťaza, ich súperom bude dôverne známy tím zo skupinovej fázy a posledný víťaz trofeje BK Pardubice. 

Alpsko-jadranský pohár – finále (štvrtok 17. marca o 18.00 h):

Patrioti Levice – BK Pardubice

Povedali po zápasom:

Michal Madzin, tréner Patriotov: Užívali sme podporu publika, pretože už chýbali emócie a podpora. Možno nám práve fanúšikovia dovolili dať energiu naviac, v prázdnej hale sa ťažko hľadá. O to viac je cenné, čo sme dosiahli už semifinálovým úspechom.”

Dino Repeša, tréner Pardubíc: Škoda zranenia Potočku, je pre nás dôležitý hráč. Pravdepodobne má zlomenú ruku. Pridal sa tak k Šafarčíkovi. Bez dvoch dôležitých strelcov to bude náročné. U Levičanov sme videli skvelú energiu, špeciálne na začiatku zápasu. Boli veľmi motivovaní. Myslím si, že nás čaká skvelý duel v skvelej atmosfére. V tejto sezóne sme hrali spolu trikrát, čiže sa už asi nemáme moc čím prekvapiť.“

Aktuálne info: Levičania odohrali proti silnej Viedni skvelý zápas. Energia, s akou vybehli na súpera by sa nám zišla aj dnes, síl však bude po náročnom zápase podstatne menej. Patrioti si včera pochvaľovali skvelú atmosféru v slušne zaplnenej hale, dnes to ale bude musieť byť doslova žlto-zelené peklo. Aktuálne bronzový tím z Českého pohára si totiž brúsy zuby na obhajobu prvenstva v Alpsko-jadranskom pohári. Čaká sa veľká bitka a skvelý basketbal, tak ako tomu bolo aj včera. Poďme si to spolu užiť!

Organizačné informácie: Vstup mládeže do 18 rokov je voľný, dnes bez nutnosti označenia páskami. Pokladne sa otvárajú o 17.00 hod. Keďže sa čaká plný dom, nenechajte si príchod do športovej haly na poslednú chvíľu, vyhnete sa dlhým radom pri pokladni. Veríme, že čo najviac fanúšikov príde v žlto-zelených farbách, prineste si trúbky, pripravte hlasivky. Trúbky a klubové šály budú v predaji aj v pokladni pri vstupe. Počas celého pobytu v športovej hale je potrebné mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom. 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice