5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

AACV Ústí nad Labem s cieľom získať miesto vo Final Four Alpsko-jadranského pohára

8. februára 2022

Prvý vrchol sezóny Patriotom Levice nevyšiel, domáce Final Four Slovenského pohára však museli rýchlo hodiť za hlavu. Pred nimi je teraz štvrťfinálová odveta Alpsko-jadranského pohára, do Ústí nad Labem idú s cieľom uhájiť 7-bodový náskok a zabezpečiť si miesto v semifinále. Podarí sa mi pridať k Spišským Rytierom?

Alpsko-jadranský pohár – 2. zápas štvrťfinále (streda 9. februára o 18.00 h):

SLUNETA Ústí nad Labem (ČR) – Patrioti Levice

K zápasu: Vzhľadom na okolnosti – chýbajúci hlavný tréner a oklieštená zostava, sa Ústí nad Labem podarilo splniť to, s čím cestovalo na úvodnú štvrťfinálovú konfrontáciu. Slunete sa podarilo uhrať prijateľný výsledok (76:83), po ktorom zostávajú v hre o semifinále. Nad Levicami im však nestačí výhra, musí byť minimálne o 8 a viac bodov. Prekonanie štvrťfinálovej fázy by bolo novým maximom pre tento klub v Alpsko-jadranskom pohári. Po stretnutí s Patriotmi hralo Ústí nad Labem napokon len jeden ligový zápas, v pondelok prehralo podľa očakávania s majstrovským Nymburkom (78:92). “Naša východisková pozícia nie je zlá, máme 7-bodové manko, ktoré budeme chcieť samozrejme zmazať a postúpiť do Final Four. Verím, že už budeme môcť rozšíriť rotáciu o ďalšieho hráča, ktorý sa k nám pomaly vracia po zranení. Kľúčom k úspechu bude premieňať pozície, ktoré si dokážeme vytvoriť. A keď k tomu pridáme dobrú defenzívu, ktorú teraz predvádzame, tak môžeme pomýšľať na úspech,” myslí si tréner Slunety Jan Šotnar. 

“Žlto-zelení” si vytvorili pred odvetou dobrú pozíciu, ale 7 bodov na palubovke súpera nie je niečo, čo by sa nedalo zmazať. To však zverenci trénera Michala Madzina neplánujú dopustiť. Svojich fanúšikov chcú opäť potešiť, keď už sa to nepodarilo na Slovenskom pohári. V domácom prostredí narazili už v semifinále, v ktorom prekvapujúco prehrali so Svitom (91:102) a nemohli sa tak zapojiť do boja o prvú trofej sezóny. Ideálnou náplasťou by bol postup do Final Four nadnárodnej súťaže. “Ťažký zápas na horúcej pôde v Ústí nad Labem. Bude to boj o každú loptu. Chceme vyzerať ako tím, chceme hrať s energiou a potvrdiť víťazstvo z domáceho stretnutia,” vyhlásil tréner Levíc Michal Madzin. 

Aktuálne info: Patrioti vyrazili na sedem a pol hodinovú cestu na severo-západ Čiech v utorok na obed. V Ústí sa ubytovali v hoteli Clarion v centre mesta. Dnes doobeda ich čaká ešte hodinové zoznámenie sa so Sluneta arénou, v ktorej si to večer o 18.00 hod. rozdajú s domácim tímom o postup do Final-4 Alpsko-jadranského pohára. Po sobote zavládlo v klube veľké sklamanie a celá výprava Patriotov vie, ako dôležité je zvládnuť dnešný súboj s nepríjemným súperom, ktorý na domácej palubovke oskalpoval v tejto sezóne aj top tímy Kooperatíva NBL. Zdravotný stav v tíme je dobrý. Zaujímavosťou je, že od vstupu Levičanov do Mattoni NBL  v roku 2011 odohrali oba tímy 11 vzájomných zápasov. Prvých 6 z nich vyhral náš súper, posledných 5 súbojov ale ovládli Patrioti (vrátane posledného na palubovke súpera v roku 2017 v rámci AAC v pomere 72:69).

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice