DomovKategóriaRozhovory - Patrioti Levice

https://www.patriotilevice.sk/wp-content/uploads/2020/11/20201124_095649-01-1280x640.jpg

Pred rokom začala pred letnou prípravou pracovať spolu s Enrikom Smákom pri tíme Patriotov. Neskôr, kvôli pracovnému vyťaženiu, prebral na seba celú zodpovednosť za kondičnú, silovú a regeneračnú stránku tímu Enriko. Po jeho letnom odchode do Brna, si v aktuálnej sezóne už zobrala naplno Levičanov pod svoje krídla kondičná špecialistka Zuzka Földiová. O jej náplni práce v tíme, ako aj o ďalších zaujímavých informáciách z klubovej kuchyne, sa dočítate v nasledujúcom rozhovore.

https://www.patriotilevice.sk/wp-content/uploads/2020/11/DSC_4486-1280x640.jpg

Počas leta bojoval o jednu miestenku na súpiske Levíc, ktorá prináležala niekomu z mládežníckeho klubu ŠBK Junior. Napokon z toho nie je len zohrievanie lavičky, ale aj miesto na palubovke, keď spomedzi „mladých pušiek“ dostáva najvýraznejšiu minutáž. Osemnásťročný rozohrávač Daniel Chaban sa môže medzi Patriotmi učiť od tých najlepších.

https://www.patriotilevice.sk/wp-content/uploads/2020/08/cernokojev-rozhovor-1000x640.jpg

Nestáva sa to v basketbale veľmi často, v histórii nášho klubu je to vôbec prvýkrát, aby mladý talentovaný hráč zo zahraničia prišiel na Slovensko na ročné hosťovanie. Príchod 20-ročného pivota  Cvetomira Černokojeva do Levíc vzbudil dosť veľký rozruch aj v bulharských médiách píšucich o basketbale, keďže v tejto krajine patrí medzi najväčšie talenty a sú do neho vkladané veľké nádeje pre nasledujúce roky reprezentačného tímu mužov.

kondicak-levice

Nielen hráčske posily, ale aj v rámci realizačného tímu. Vedenie Levických Patriotov sa každým rokom snaží posunúť klub na vyššiu úroveň, toto leto pribral do svojich radov dvojicu kondičných trénerov – Enrika Smáka a Zuzanu Földiovú. S prvým menovaným sme sa rozprávali o príprave „žlto-zelených“.

priprava-sezona

Levickí Patrioti to mali v predchádzajúcom ročníku naštartované dobre, klub získal premiérovo Slovenský pohár a po dlhých rokoch chcel dosiahnuť na ligové double. „Žlto-zelení“ sa však museli uspokojiť „len“ s bronzom, čo naštartovalo v lete väčšiu lavínu zmien. Asi tou najvýraznejšou bola zmena na lavičke, Tea Hojča nahradil Michal Madzin.

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice