Niké SBLZ Komárna si vezieme vydreté dva body

13. októbra 2021

Patrioti Levice majú už aj prvé ligové víťazstvo v tejto sezóne u súpera, v Komárne uspeli po výsledku 84:79.

Levičania mali už tradične solídny začiatok, aj keď Komárno sa v úvodných minútach držalo. V druhej polovici prvej štvrtiny začal úradovať na rozohrávke Krajčovič, bodovou šnúrou dostal svoj tím do dvojciferného vedenia. Patrioti v útoku dominovali, v defenzíve bránili dobre a prvú štvrtinu vyhrali jasne 29:14. V druhej časti sa scenár na palubovke príliš nezmenil, zverenci trénera Michala Madzina mali jasne navrch, svoje vedenie dostali cez 20-bodovú hranicu. Na prestávku išli za stavu 49:32.

V druhom polčase opäť prišiel mierny výpadok koncentrácie, ale rýchlo zareagoval na to Lacy. Pred záverečnou periódou nič nenasvedčovalo dráme, Levice vyhrávali 68:52. V štvrtej štvrtine však prišlo na strane Patriotov priveľké množstvo chýb, čo domáci celok vrátilo do zápasu. K tomu sa pridal dlhší bodový pôst a razom bola z toho opäť raz dramatická koncovka. Trio Krajčovič, Bojanovský a Lacy napokon ustálo dôležité okamihy, svojimi bodmi prispeli k dôležitej výhre svojho tímu vonku.

BC Komárno – Patrioti Levice 79:84 (14:29, 18:20, 20:19, 27:16)

Komárno: Djordjevič a Gašič po 18, Duffy a Ross-Miller po 15, Johnson 8 (Danielič 3, Dolník 2, Kádaši a Pipíška 0)

Patrioti: Lacy 21, Krajčovič 19, Abrhám 15, Bojanovský 9, McCallum 2 (Bachan 9, Freeman 4, Volárik 3, Juríček 2)

TH: 16/14 – 29/18, Fauly: 27 – 20, Trojky: 9 – 12, Rozhodovali: Tomašovič, Doušek, Bartoš

Povedali po zápase:

Zlatko Jovanovič, tréner Komárna: “Na našu smolu sme opäť mali zlý vstup do zápasu. Rozprávali sme sa o tom v šatni, toto isté sa nám stalo aj proti Spišskej a aj proti Handlovej. Hneď v úvode nám ušli o 15 bodov a proti takému kvalitnému tímu, akými sú Levice, sa už potom hrá náročne a strácate veľa síl. Podarilo sa nám priblížiť na štyri body, avšak urobili sme zopár školáckych až hlúpych chýb, pretože ak hráme s dobrou obranou, tak musíme byť efektívni aj v ofenzíve. Môžeme to pripísať aj čiastočnej neskúsenosti mojich hráčov, ale aj pre nich sú toto nové situácie, nové výzvy a úlohy, ktoré musia plniť. Každopádne gratulujem Leviciam, my si oddýchneme a pripravujeme sa na ďalší zápas.”

Martin Danielič, hráč Komárna: “Ťažko sa mi hodnotí, zase sme nezačali ideálne, nemôžeme hneď v úvode prehrávať 17:42. Podarilo sa nám to na koniec zápasu zdramatizovať, avšak proti tak kvalitnému mužstvu sa to ťažko otáča, vedia si to postrážiť aj vďaka skúsenostiam. Musíme sa na ďalší zápas pripraviť omnoho lepšie a začať zápas diametrálne odlišne.”

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Na jednej strane, opäť to bolo ako cez kopirák, už asi štyri zápasy sme odohrali týmto spôsobom, že sme si vybudovali náskok, avšak nedokázali sme kontrolovať priebeh zápasu. Na druhej strane, sme radi za víťazstvo a ideme sa pripravovať na ďalší zápas.”

Samuel Volárik, hráč Patriotov: “Myslím si, že sme do zápasu nastúpili veľmi dobre, v prvom polčase sme si vybudovali väčší náskok, ale potom prišiel druhý polčas. Asi sme sa nepoučili z chýb z predchádzajúcich zápasov, opäť sme nechali súpera sa na nás dotiahnuť, našťastie sme si to ustrážili a zápas vyhrali.”