5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLLevice čaká cesta k nováčikovi z Komárna

12. októbra 2021

Po ročnej prestávke čaká Patriotov Levice cesta do Komárna, v rámci 3. kola Niké SBL zabojujú o prvé tohtosezónne víťazstvo vonku. Ich súperom bude nováčik súťaže – BC Komárno. 

Niké SBL – 3. kola (streda 13. októbra o 18.00 h):

BC Komárno – Patrioti Levice

K zápasu: Komárno prehralo síce na Spiši (75:87), ale za svoj výkon u majstra sa nemusel hanbiť. Nováčik vzdoroval Rytierom do samotného konca a dva body za výhru mu nedaroval zadarmo. Teraz sa opäť predstaví vo svojom prostredí, v ktorom sa minimálne fanúšikovia potešia návratu “južanských” derby s Levicami. K tomu sa pridalo posilnenie do tímu trénera Zlatka Jovanoviča, za Komárno si opäť zahrá rozohrávač Branislav Pipíška. “Čaká nás zápas proti tímu, ktorý začal sezónu podobne, ako my. Rozobrali sme naše chyby z predošlého zápasu, poučili sme sa z nich a teraz sa už sústredíme na ďalšieho súpera. Pokúsime sa opäť hrať našu hru, verím, že vďaka tímového duchu, energii a aj podpory domácich fanúšikov, ktorí sú našim šiestym hráčom, sa nám podarí zvíťaziť,” myslí si Vuk Djordjevič. 

Vicemajstrovi sa podarilo zaknihovať domáce víťazstvo aj na ligovej scéne, keď si v semifinálovej repríze poradil s Interom Bratislava (90:77). Po dvoch výhrach v rade (vrátane Alpsko-jadranského pohára), by rozhodne chcel navýšiť svoju sériu a získať premiérové dva body aj u súpera. Rozhodne sa však musí vyvarovať zaváhania v druhých polčasoch, ktoré ich takmer stáli zápas s Interom. “Čaká nás zápas na palubovke nováčika, v ktorom máme víťazné ambície. Aj keď sme sa s týmto družstvom ešte nestretli, vieme, na čo si budeme musieť dávať najväčší pozor. Musíme sa poučiť z predchádzajúcich zápasov, v ktorých sme mali chvíľkový výpadok a byť koncentrovaní plných 40 minút. Verím, že v prvom vonkajšom zápase budeme úspešní,” vyjadril sa Martin Bachan. 

Aktuálne informácie: Po ročnej prestávke sa vracia do Niké SBL južanské derby, na čo sa oba fanúšikovské tábory určite tešia. Levičania zvládli domáci duel proti Interu, hoci s ním mali nakoniec viac roboty, ako to po prvom polčase vyzeralo. Od pondelka je už koncentrácia tímu sústredená na súboj u nováčika. Patrioti nastúpia v rovnakej zostave ako v sobotu. Zápas môžete sledovať prostredníctvom nike.tv.

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Tomáš Doušek, Ladislav Bartoš

Kde sledovať: 

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice