Niké SBLŠanca proti Svitu získať tretie víťazstvo za sebou

15. októbra 2021

Sobota večer opäť bude patriť domácemu stretnutiu Patriotov Levice, v rámci 4. kola Niké SBL si zmerajú sily s Iskrou Svit. Zverenci trénera Michala Madzina sa pokúsi zaznamenať tretie ligové víťazstvo za sebou, spolu s Alpsko-jadranským pohárom majú šancu zaknihovať štvrtý triumf v rade.

Niké SBL – 4. kolo (sobota 16. októbra):

Patrioti Levice – Iskra Svit (18.00 h)

K zápasu: Patriotom sa opäť nevyhli starosti v druhom polčase, keď si zdramatizovali duel s Komárnom, ale napokon koncovku zvládli a získali prvé tohtosezónne ligové víťazstvo vonku (84:79). Na tieto výpadky po získaní výrazného vedenia, si však musia Levičania dávať pozor, keďže sa môže zopakovať situácia s Lučencom, ktorý to potrestal. Inak to však je zatiaľ jediná prehra vicemajstra v novom ročníku, čo by radi udržali aj v sobotu doma. “So Svitom sme sa stretli v rámci Federálneho pohára a bol to tesný zápas. Vieme, na čo sa chceme zamerať, aby sme boli v tomto zápase úspešní. Verím, že sa zodpovedne pripravíme a vydržíme 40 minút v nasadení. Ideme do toho ako tím a ideme bojovať,” povedal tréner Michal Madzin.

Svit mal počas týždňa voľno, keďže Spišskí Rytieri si plnili povinnosti v Alpsko-jadranskom pohári. “Podtatranci” si tak mohli detailnejšie rozobrať zaváhanie v Handlovej (67:76) a lepšie sa pripraviť na zápas s Levicami. Stretnutia s týmto tímom boli v minulosti divácky atraktívne a ofenzívne, hádam sa podobného scenáru dočkáme aj v rámci 4. kola Niké SBL. “V sobotu očakávam veľmi náročný zápas, do ktorého musíme vstúpiť od prvej minúty koncentrovaní na maximum a hrať s odhodlaním ako tím. Levice hrajú doma a myslím si, že budú pod väčším tlakom ako my, takže určite ich môžeme prekvapiť,” okomentoval krídelník Iskry Šimon Turza.

Aktuálne info: Levičania zvládli stredajší súboj v Komárne, potvrdiť stúpajúcu formu budú chcieť dnes proti Iske, ktorá je vždy veľmi nepríjemným protivníkom. Zdravotný stav v tíme sa nezmenil, Patrioti nastúpia v rovnakej zostave ako v Komárne. Dnes bude počas zápasu otvorený aj fanshop, kde si môžete zakúpiť klubové suveníry.

Pokladne sa otvárajú hodinu pred zápasom o 17.00. Do predaja pôjde ešte zhruba 300ks vstupeniek. Nenechávajte si príchod do ŠH na poslednú chvíľu, vyhnete sa dlhšiemu čakaniu pred vstupom. Zápas bude prebiehať v režime OTP. Vstup je povolený plne zaočkovaným, otestovaným a tým, ktorí prekonali Covid v posledných 180 dňoch.  Pri vstupe je potrebné vyplniť čestné prehlásenie, ktoré si môžete stiahnuť aj tu. Počas celého pobytu v športovej hale je potrebné mať prekryté horné dýchacie cesty.
V deň zápasu majú všetci majitelia permanentiek 10% zľavu v Sýpke u Patriotov.

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Peter Ženiš, Stanislav Bara