5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLŠanca proti Svitu získať tretie víťazstvo za sebou

15. októbra 2021

Sobota večer opäť bude patriť domácemu stretnutiu Patriotov Levice, v rámci 4. kola Niké SBL si zmerajú sily s Iskrou Svit. Zverenci trénera Michala Madzina sa pokúsi zaznamenať tretie ligové víťazstvo za sebou, spolu s Alpsko-jadranským pohárom majú šancu zaknihovať štvrtý triumf v rade. 

Niké SBL – 4. kolo (sobota 16. októbra):

Patrioti Levice – Iskra Svit (18.00 h)

K zápasu: Patriotom sa opäť nevyhli starosti v druhom polčase, keď si zdramatizovali duel s Komárnom, ale napokon koncovku zvládli a získali prvé tohtosezónne ligové víťazstvo vonku (84:79). Na tieto výpadky po získaní výrazného vedenia, si však musia Levičania dávať pozor, keďže sa môže zopakovať situácia s Lučencom, ktorý to potrestal. Inak to však je zatiaľ jediná prehra vicemajstra v novom ročníku, čo by radi udržali aj v sobotu doma. “So Svitom sme sa stretli v rámci Federálneho pohára a bol to tesný zápas. Vieme, na čo sa chceme zamerať, aby sme boli v tomto zápase úspešní. Verím, že sa zodpovedne pripravíme a vydržíme 40 minút v nasadení. Ideme do toho ako tím a ideme bojovať,” povedal tréner Michal Madzin. 

Svit mal počas týždňa voľno, keďže Spišskí Rytieri si plnili povinnosti v Alpsko-jadranskom pohári. “Podtatranci” si tak mohli detailnejšie rozobrať zaváhanie v Handlovej (67:76) a lepšie sa pripraviť na zápas s Levicami. Stretnutia s týmto tímom boli v minulosti divácky atraktívne a ofenzívne, hádam sa podobného scenáru dočkáme aj v rámci 4. kola Niké SBL. “V sobotu očakávam veľmi náročný zápas, do ktorého musíme vstúpiť od prvej minúty koncentrovaní na maximum a hrať s odhodlaním ako tím. Levice hrajú doma a myslím si, že budú pod väčším tlakom ako my, takže určite ich môžeme prekvapiť,” okomentoval krídelník Iskry Šimon Turza. 

Aktuálne info: Levičania zvládli stredajší súboj v Komárne, potvrdiť stúpajúcu formu budú chcieť dnes proti Iske, ktorá je vždy veľmi nepríjemným protivníkom. Zdravotný stav v tíme sa nezmenil, Patrioti nastúpia v rovnakej zostave ako v Komárne. Dnes bude počas zápasu otvorený aj fanshop, kde si môžete zakúpiť klubové suveníry.

Pokladne sa otvárajú hodinu pred zápasom o 17.00. Do predaja pôjde ešte zhruba 300ks vstupeniek. Nenechávajte si príchod do ŠH na poslednú chvíľu, vyhnete sa dlhšiemu čakaniu pred vstupom. Zápas bude prebiehať v režime OTP. Vstup je povolený plne zaočkovaným, otestovaným a tým, ktorí prekonali Covid v posledných 180 dňoch.  Pri vstupe je potrebné vyplniť čestné prehlásenie, ktoré si môžete stiahnuť aj tu. Počas celého pobytu v športovej hale je potrebné mať prekryté horné dýchacie cesty.
V deň zápasu majú všetci majitelia permanentiek 10% zľavu v Sýpke u Patriotov.

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Peter Ženiš, Stanislav Bara 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice