4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLZ Interu si odnášame debakel

11. februára 2023by Laci Garaj

V 23. kole Niké SBL Patrioti Levice jasne prehrali na palubovke Interu Bratislava.

Levičania vstúpili do zápasu s Interom vedením 4:0, ale súper na to odpovedal 5-bodovou šnúrou. V podstate od prvej minúty sa hral otvorený basketbal, obrany v ňom nemali hlavné slovo. Prvá štvrtina by sa dala charakterizovať aj strelecký súboj tria Zdanavičius, Hudec a Moorman, na strane „žlto-zelených“ to bol Bojanovský a van Oostrum. Levičania striedali lepšie úseky s horšími, napokon bol úspešnom pokuse Kozlíka s klaksónom prehrali túto časť 23:25. Hra Patriotov nebola ideálna, v druhej štvrtine sa ešte dokázali držať na dostrel, ale útočne úplne horeli. Keď sa k tomu pridali chyby v defenzíve, tak z toho bolo manko, ktoré sa nebezpečne navyšovalo. Tiež si nepostrážili Zdanavičiusa, preto prehrali prvý polčas 36:46.

McCallum síce otvoril druhý polčas trojkou, ale herná deka Patriotov pokračovala. Robili priveľké množstvo chýb, ktoré Inter zákonite trestal. So súperovou hrou sa nedokázali vysporiadať, vidina víťazstva sa výrazne začala vzďaľovať. Ukázalo to aj v závere tretej 10-minútovky, keď domáci Hudec upravoval s klaksónom na 49:67 z pohľadu Levíc. V poslednej štvrtine nepredviedli Levičania žiadny výraznejší zámer urobiť niečo s črtajúcou sa prehrou. Inter si už kontroloval náskok a hru na palubovke.

Niké SBL 2022/2023 – 23. kolo:

Inter Bratislava – Patrioti Levice 83:61 (25:23, 21:13, 21:13, 16:12)

Inter: Zdanavičius 26, Hudec 13, Moorman 11, Zakas 8, Bulatovič 7 (Kozlík 12, M. Koller 4, D. Koller 2, Ďurečko 0)

Patrioti: McCallum 12, Bojanovský 10, van Oostrum 7, Bachan 5, Kneževič 3 (Padgett 12, Kovac 10, Kotásek 2, Abrhám a Chaban 0)

TH: 12/12 – 12/9, Fauly: 18 – 17, Trojky: 9 – 4, Rozhodovali: Ženiš, Bara, Obertová

Povedali po zápase:

Danilo Rakočevič, tréner Interu: „Ako zhodnotiť takýto zápas? Fantastický výkon! Naozaj fantastické je, že sme takto kontrolovali zápas proti silnému súperovi z Európskeho pohára FIBA. Viac sme chceli zvíťaziť ako oni. To bolo vidno aj na doskoku, kde sme mali o desať viac doskočených lôpt. Myslím, že sme si zaslúžili toto víťazstvo.”

Róbert Hudec, hráč Interu: „Hralo sa mi veľmi dobre. Tréneri ma po zranení dobre pripravili, aby som sa dokázal takto vrátiť naspäť. Hrali sme výbornú obranu, z ktorej sme potom pokračovali aj v útoku. Obrana sa medzi štvrtinami stále zlepšovala.”

Michal Madzin, tréner Patriotov: „Ťažko sa to hodnotí. Z našej strany veľmi zlý výkon. Na druhej strane, klobúk dolu, Inter odohral výborný zápas, s dobrou energiou, tvrdo. Gratulujem súperovi k víťazstvu. Samozrejme, chýbal nám Lapornik, ale aj iné zápasy sme odohrali s chýbajúcimi hráčmi a bojovať môžeme stále. To sa buď nestalo, alebo nemám pocit, že by sme tak pôsobili.”

Ben Kovac, hráč Levíc: „Mali sme teraz ťažký program, dozvedeli sme sa, že Miha Lapornik je zranený a vypadol nám na dva mesiace… ale podľa mňa sú to skôr také výhovorky. Stopercentne v tom bola aj únava a vedeli sme, že na Interi, v malej hale, sa hrá ťažko, ale podľa mňa sme neodštartovali ako sme mali. Nebola v tom energia. V obrane sme inkasovali už v prvom polčase 46 bodov a to je skrátka veľa. Obrana tam nebola, v útoku sme nemali strely, ktoré normálne mávame. Nebol to náš basket a zaslúžili sme si prehru.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice