5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPo Európe opäť liga, Levice cestujú na Inter

10. februára 2023

V 23. kole Niké SBL cestujú Patrioti Levice na palubovku Interu Bratislava. 

Niké SBL 2022/2023 – 23. kolo (sobota 11. februára):

Inter Bratislava – Patrioti Levice (17.00 h)

K zápasu: Interisti momentálne okupujú piatu priečku a prehrali tri stretnutia po sebe. Na konci víkendu nestačili v ofenzívnej prestrelke na Spišských Rytierov (88:103). Počas týždňa prišlo k zásahu do družstva, vedenie klubu sa rozišlo s Jackom Hemphillom. To všetko nepridáva na nálade, ale “žlto-čierni” už raz zdolali úradujúceho majstra, prečo by sa im to nemohlo podariť aj teraz? Hlavne, keď doma majú výrazne kladnú bilanciu. 

Levice sa rozlúčili víťazne s pohárovou Európou v tejto sezóne, vo svojom záverečnom vystúpení v Európskom pohári FIBA zdolali ukrajinský Kyjev (82:72). Teraz sa konečne naplno môžu koncentrovať na domácu scénu, ale na dlhšiu dobu bez Mihu Lapornika. Slovinský snajper si zlomil navikulárnu kostičku v zápästí, ktorá ho tak vyradila na dlhšiu dobu z hry. Patrioti sa snažia stíhať prvých Rytierov, bude preto zaujímavé sledovať, ako sa vysporiadajú v hlavnom meste s absenciou jedného zo svojich tohtosezónnych lídrov. Potrebujeme čo najlepšie zakončiť záverečnú štvrtinu základnej časti. Treba sa vyrovnať tvrdosti Interu na jeho palubovke,” objasnil stručne recept na úspech Devon van Oostrum. 

Aktuálne info: Štvrtok poobede pricestovali Patrioti z Talianska, od piatku sa už pripravujú na ďalší ligový duel. Na dočasnej palubovke Interu odohrali v prvej časti súťaže jeden z najhorších zápasov v sezóne, a motivovanému súperovi prekvapivo podľahli. Od dnes nastáva v tíme nová doba – doba bez Mihu Lapornika a tak sa jeho osemnásť bodov na zápas musí rozdeliť medzi ostatných hráčov. Naspäť v tíme je James Padgett, pripravená zasiahnuť do hry by mala byť aj dvojica Bachan – Abrhám. 

Delegácia rozhodcov:
  • Peter Ženiš, Stanislav Bara, Veronika Obertová
Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice