Niké SBLVypäté regionálne derby s úspešným koncom pre Patriotov

2. januára 2022by Laci Garaj

Prvý zápas roku 2022 vo všetkých smeroch nesklamal, prvé Levice zdolali v dohrávke 10. kola Niké SBL druhé Komárno a ich víťazná séria tak číta už 9 zápasov.

Súboj najlepších tímov súťaže sa začal s obrovskou energiou, hráči doslova lietali po palubovke. Komárno vyrukovalo s rýchlou hrou, Patrioti na to takticky vedeli odpovedať a bola to tak dosť vyrovnaná hra. Kvalita bola na oboch strana badateľná, tímy sa striedali v lepších úsekoch. Ofenzívnu prvú štvrtinu zakončili o čosi lepšie Levičania, keď viedli 28:27. V druhej časti zabrala lavička Patriotov, konkrétne najmä trio Kotásek, Juríček a Volárik. Najskôr potiahli k prvému dvojcifernému vedeniu v zápase – 42:32, aby následne oň v priebehu pár momentov takmer kompletne prišli. Kvalitný a útočný basketbal pokračoval aj naďalej, nechýbali v ňom aj pravé športové emócie. Patrioti mali ideálnu koncovku prvého polčasu, skvelým pohybom lopty zaznamenali 14-bodovú šnúru, vďaka ktorej išli na prestávku za stavu 58:44.

Po prestávke prišli aktívnejší hostia, niekoľko striel im padlo a po výraznejšom okresaní manka museli brať zverenci tréneri Michala Madzina oddychový čas. Našťastie po ňom sa vrátilo dianie do zabehnutých koľají. Levice sa vysporiadali aj s absenciou Krajčoviča, dobré momenty si vybral Bojanovský a pokračovalo tak udržiavanie priaznivého vývoja zápasu. V závere tretej štvrtiny sa dostali k slovu aj nebasketbalové veci, čo rezultovalo do predčasného konca viacerých hráčov. „Žlto-zelení“ vyhrávali pred poslednou 10-minútovkou 79:62. Záverečné minúty už boli našťastie pokojnejšie, Patrioti si strážili výhru č. 9 za sebou.

Niké SBL – 10. kolo:

Patrioti Levice – BC Komárno 92:75 (28:27, 30:17, 21:18, 13:13)

Patrioti: Abrhám 12, Bojanovský a Krajčovič po 10, McCallum 9, Bachan 2 (Freeman 15, Volárik 13, Kotásek 11, Juríček 10, Chaban a Špaňo 0)

Komárno: Johnson 17, Gašič 13, Ross-Miller 11, Duffy 7, Dolník 0 (Djordjevič 20, Danielič 3, Balogh a Pipíška po 2, Foltín, Kádaši a Major 0)

TH: 22/18 – 16/14, Fauly: 18 – 28, Trojky: 8 – 7, Rozhodovali: Tomašovič, Fuska, Izák

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: „Nervózny zápas. Som rád, ako sme dokázali ako tím reagovať. Musím však povedať, že hráči, ktorí nastúpili z lavičky, tak neskutočne pomohli. Doniesli obrovskú bojovnosť a energiu. Zaskočili jeden za druhého. Toto bol highlight celého zápasu z našej strany, že hráči nechali život na ihrisku. To si vážim a som rád, že sme takto vyzerali.“

Eduard Kotásek, hráč Patriotov: „Dosť bláznivé stretnutie. Myslím si, že najviac rozhodlo to, že v kľúčových momentoch, keď to začalo byť viac vyhrotené, tak sme takmer všetci dokázali udržať nervy na uzde a nenechali sa vyprovokovať. Koncentrovali sme sa stále na hru, to asi najviac rozhodlo.“

Zlatko Jovanovič, tréner Komárna: „Gratulujem Leviciam. Som hrdý na chalanov. Pokračujeme v práci a zápasoch.“

Tyrell Johnson, hráč Komárna: „Myslím si, že v obrane nás pretlačili. V útoku sme nemali problém, dávať body vieme proti komukoľvek. V defenzíve potrebujeme napraviť niektoré chyby. Určite budeme pripravení na ďalší zápas s Levicami.“