5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLOpäť proti Komárnu, tentoraz vonku

4. januára 2022

Začiatok nového roka sa pre Patriotov Levice nesie v znamení regionálnych derby s Komárnom. Tentoraz sa s týmto súperom stretnú na jeho palubovke, a to v rámci 17. kola Niké SBL. 

Niké SBL – 17. kolo (streda 5. januára):

BC Komárno – Patrioti Levice (16.00 h)

K zápasu: Po necelých 72 hodinách si prvý a druhý tím dajú zápasové repete, v tomto prípade na juhu Slovenska. Prvé stretnutie v roku 2022 prinieslo mnoho, od kvalitného basketbalu, až po tie nie práve basketbalové veci. Väčšie škody sú v dôsledku trestov na strane Komárna, jednozápasovú stopku dostal tréner Zlatko Jovanovič a Luka Gašič. Navyše najbližšie dva duely bude chýbať aj Jorden Duffy. Nováčik tak pôjde citeľne oslabený, no s cieľom zastaviť zatiaľ krátku sériu prehier. “Jeden z ďalších náročných zápasov pred nami. V predchádzajúcom zápase sme videli, prečo sú Levice na prvej priečke tabuľky a ukázali nám, v čom sa musíme zlepšiť. Privítame ich na domácej palubovke, stále sú favoritmi zápasu oni, v tejto sezóne nás už dvakrát porazili. Bojujeme s nejakými zraneniami, uvidíme, kto bude môcť zasiahnuť do zápasu, avšak každý kto nastúpi, musí podať stopercentný výkon. Nie je to jednoduché, máme nahustený program, málo času na regeneráciu, avšak toto nie je výhovorka, každý tím to má rovnako,” prezradil kouč Komárna Zlatko Jovanovič. 

Patrioti zvládli dohrávku 10. kola lepšie (92:75), ale tiež sa to nezaobišlo bez “obetí”. V stredu si musí dať nútenú prestávku Tre’Darius McCallum a otáznik visí nad účasťou Šimona Krajčoviča, ktorý nedohral nedeľný duel. Levičania aj napriek tomu cestujú k regionálnemu rivalovi s ambíciou zaknihovať jubilejné 10. víťazstvo za sebou a zvýrazniť svoj náskok na čele Niké SBL. “Po zápase, ktorý sme odohrali v nedeľu doma, si Komárno doma určite bude chcieť napraviť chuť. My sa však musíme sústrediť na seba a na to, aby sme sa vyrovnali agresivite, s akou nastúpia v útoku, či v obrane,” vyjadril sa pivot Patriotov Viktor Juríček. 

Aktuálne info: V nedeľu bol rozdielovým prvkom v zápase výkon hráčov z lavičky. Tí zo strany Patriotov jasne prevýšili lavičku Komárna a to rozhodlo. Podobne dôležitý môže byť tento mikrosúboj aj dnes. Levičania sa včera vrátili k nedeľnému zápasu v krátkom videorozbore, ktorý im tréneri pripravili. Okrem Šimona Krajčoviča je zvyšok tímu zdravotne v poriadku. Ešte donedávna stabilná základná zostava Levičanov bude dnes (po odchode Lacyho, zranení Krajčoviča a treste McCalluma), poriadne pozmenená, veríme však, že šírka kádra môže byť aj dnes jedným s rozhodujúcich faktorov derby. Zápas začína o 16.00 hodine, sledovať ho môžete v Sýpke u Patriotov, ktorá je už opäť otvorená a teší sa na Vašu návštevu, alebo na nike.sk.

Kto píska: Marek Kúkelčík, Zdenko Zubák, Eduard Uhrin

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice