3x Majster Slovenska - 2011 & 2018 & 2022
1x Víťaz Slovenského pohára - 2019
1x Víťaz Alpe Adria Cup - 2022
EnglishSlovenčina

Niké SBLNový rok štartujeme proti Komárnu, najskôr ho privítame doma

2. januára 2022

Ako lepšie začať nový basketbalový rok, ako súbojom prvého s druhým. Levice si zahrajú s Komárnom v priebehu niekoľkých dní dvakrát, najskôr sa v rámci dohrávky 10. kola odohrá duel na palubovke Patriotov. 

Niké SBL – 10. kolo (nedeľa 2. januára o 18.00 h):

Patrioti Levice – BC Komárno

K zápasu: Patrioti si udržali v decembri ako jediný tím v lige stopercentnú bilanciu, vďaka čomu si pevne upevnili prvé miesto v Niké SBL. Ôsme víťazstvo za sebou sa zrodilo na konci domácej šnúry zápasov, keď si poradili s Interom Bratislava (74:66). V tomto stretnutí už chýbal Levičanom americký rozohrávač DaVonté Lacy, ktorý si to namieril za lukratívnou ponukou do nemeckej Jeny. Náhrada za jedného z lídrov tímu je momentálne v štádiu riešenia, v úvode nového roka ho tak musia jeho bývalí spoluhráči zastúpiť. „Dôležitý zápas, v ktorom si budeme chcieť postrážiť domácu palubovku. Musíme hrať s energiou a byť od začiatku do konca koncentrovaní,“ vyhlásil rozohrávač Levíc Šimon Krajčovič. 

Komárno prišlo na konci roka 2021 o svoju úctyhodnú sériu víťazstiev, napokon sa zastavila na čísle 10. Po viac ako dvoch mesiacoch našiel nováčika premožiteľa, konkrétne to boli Spišskí Rytieri (88:90). Zverenci trénera Zlatka Jovanoviča pri tom siahali na vonkajší triumf, ale rozhodujúca strela Luku Gašiča nebola úspešná. Pred celkom z juhu Slovenska je tak nová výzva, a to sa priblížiť svojmu najbližšiemu súperovi, s ktorým odohrá dvojzápas. „Čaká nás náročný zápas, v ktorom sa ukáže náš charakter. Po poslednej prehre sme si všetci vstúpili do svedomia a uvedomili sme si, že nemôžeme podávať takéto výkony, ak chceme vyhrávať, hlavne v obrane. Myslím si ale, že keď podáme stopercentný výkon a každý splní svoju rolu na ihrisku, tak môžeme byť úspešní,“ myslí si playmaker Komárna Martin Danielič. 

Aktuálne info: Za normálnych okolností by bola dnes večer športová hala v Leviciach vypredaná  a tešila sa na obnovené derby prvých dvoch tímov tabuľky. Žiaľ, aktuálna doba na Slovensku je taká, že si fanúšikovia súboj Levíc a Komárna budú môcť vychutnať len prostredníctvom prenosu na nike.sk. Patrioti trénovali na Silvestra aj na Nový rok, dnes ich totiž čaká náročná šichta proti nováčikovi, ktoré výkony a výsledky sú zatiaľ najpríjemnejším prekvapením súťaže. Komárno hrá pekný, tímový basketbal a tak bude konfrontácia s naším tímom určite zaujímavá. Zdravotný stav v tíme Patriotov je dobrý, Levičania nastúpia v plnej sile.

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Pavel Fuska, Jakub Izák

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice