5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLNový rok štartujeme proti Komárnu, najskôr ho privítame doma

2. januára 2022

Ako lepšie začať nový basketbalový rok, ako súbojom prvého s druhým. Levice si zahrajú s Komárnom v priebehu niekoľkých dní dvakrát, najskôr sa v rámci dohrávky 10. kola odohrá duel na palubovke Patriotov. 

Niké SBL – 10. kolo (nedeľa 2. januára o 18.00 h):

Patrioti Levice – BC Komárno

K zápasu: Patrioti si udržali v decembri ako jediný tím v lige stopercentnú bilanciu, vďaka čomu si pevne upevnili prvé miesto v Niké SBL. Ôsme víťazstvo za sebou sa zrodilo na konci domácej šnúry zápasov, keď si poradili s Interom Bratislava (74:66). V tomto stretnutí už chýbal Levičanom americký rozohrávač DaVonté Lacy, ktorý si to namieril za lukratívnou ponukou do nemeckej Jeny. Náhrada za jedného z lídrov tímu je momentálne v štádiu riešenia, v úvode nového roka ho tak musia jeho bývalí spoluhráči zastúpiť. “Dôležitý zápas, v ktorom si budeme chcieť postrážiť domácu palubovku. Musíme hrať s energiou a byť od začiatku do konca koncentrovaní,” vyhlásil rozohrávač Levíc Šimon Krajčovič. 

Komárno prišlo na konci roka 2021 o svoju úctyhodnú sériu víťazstiev, napokon sa zastavila na čísle 10. Po viac ako dvoch mesiacoch našiel nováčika premožiteľa, konkrétne to boli Spišskí Rytieri (88:90). Zverenci trénera Zlatka Jovanoviča pri tom siahali na vonkajší triumf, ale rozhodujúca strela Luku Gašiča nebola úspešná. Pred celkom z juhu Slovenska je tak nová výzva, a to sa priblížiť svojmu najbližšiemu súperovi, s ktorým odohrá dvojzápas. “Čaká nás náročný zápas, v ktorom sa ukáže náš charakter. Po poslednej prehre sme si všetci vstúpili do svedomia a uvedomili sme si, že nemôžeme podávať takéto výkony, ak chceme vyhrávať, hlavne v obrane. Myslím si ale, že keď podáme stopercentný výkon a každý splní svoju rolu na ihrisku, tak môžeme byť úspešní,” myslí si playmaker Komárna Martin Danielič. 

Aktuálne info: Za normálnych okolností by bola dnes večer športová hala v Leviciach vypredaná  a tešila sa na obnovené derby prvých dvoch tímov tabuľky. Žiaľ, aktuálna doba na Slovensku je taká, že si fanúšikovia súboj Levíc a Komárna budú môcť vychutnať len prostredníctvom prenosu na nike.sk. Patrioti trénovali na Silvestra aj na Nový rok, dnes ich totiž čaká náročná šichta proti nováčikovi, ktoré výkony a výsledky sú zatiaľ najpríjemnejším prekvapením súťaže. Komárno hrá pekný, tímový basketbal a tak bude konfrontácia s naším tímom určite zaujímavá. Zdravotný stav v tíme Patriotov je dobrý, Levičania nastúpia v plnej sile.

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Pavel Fuska, Jakub Izák

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice