4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLVo výbornom zápase najtesnejšie víťazstvo

23. marca 2024by Laci Garaj

Patrioti, ako istý víťaz základnej časti a Iskra Svit ako súper bojujúci o druhé miesto v tabuľke predviedli v Leviciach skvelý útočný basketbal. Vyrovnaný zápas s vysokou úspešnosťou streľby rozhodol Draško Kneževič premenenými trestnými hodmi pol sekundy pred koncom zápasu. Iskra odohrala v Leviciach výborný duel, počas celého zápasu dokázalo vzdorovať domácemu tímu a zápas dozrel až do dramatického rozuzlenia, v ktorom mal viac šťastia domáci tím.

PATRIOTI LEVICE – ISKRA SVIT 92:91 (19:19, 23:27, 23:17, 27:28)

Levice: Adaway 20, Wheeler 18, Abrhám 12, Bojanovský a D. Kneževič po 8 (Kováč 14, Howard 6, Pažický, Solčánsky a Vrbica po 2, Chaban 0)

Svit: Kalthoff 29, Sumbry 23, Mozone 13, Brown 11, Turza 8 (Walton 7, Matušek 0)

TH: 13/10 – 7/6, Fauly: 13 – 14, Trojky: 14 – 15, Rozhodovali: Tomašovič, Ženiš, Uhrin

Divákov: 1500

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Šťastné víťazstvo v závere. Draško trafil oba trestné hody, takže dobrá práca. Svit mal naozaj výborný zápas, výborná strelecká úspešnosť, hlavne ich podkošových hráčov. Verím, že vieme dokázať lepší výkon, aby sme tie strely sťažili, ale musím povedať, že Svit trafil v dôležitých momentoch ťažké strely. Keď sme sa odpútavali, vždy sa dokázali vrátiť. Myslím, že pre divákov nádherný zápas. Padlo veľa bodov a veľa ťažkých strieľ. Záver úspešný pre nás ako pre domáci tím, čiže naši fanúšikovia a celá hala boli radi. Poďme sa pripravovať na ďalší zápas.”

David Abrhám, hráč Patriotov: “Vedeli sme, že to nebude jednoduchý zápas, pretože už sme mali trošku v hlave to, že po základnej časti budeme prví. Myslím si, že sa to aj ukázalo. Na začiatku sme k tomu pristúpili ľahšie a hrali sme sa s ohňom. Svit sa držal celý zápas a hral vynikajúco. Padali im strely, takže ťažko sa nám ich zastavovalo. Záver zápasu bol viac šťastlivý pre nás, ale myslím si, že to mohlo byť aj na jednu, aj na druhú stranu. Šťastie sa priklonilo k nám a my sme za to radi.”

Lukáš Varga, tréner Svitu: “Myslím si, že sme odohrali najlepších 40 minút v celej sezóne. Dobre sme bránili, Levice triafali úplne všetko. Obidva tímy mali veľmi dobrú streľbu. Bol to pre divákov fakt vynikajúci zápas, ale škoda tých posledných 9 sekúnd. Zdalo sa, že sa zastavil čas na nejakých krátkych 2 a pol sekundy, čo dalo Leviciam dosť času, aby ešte stihli zakončiť. Ja som na tím hrdý a myslím si, že sme bojovali. Robili sme tie veci, ktoré sme si pripravili a našli sme si výhody proti talentovanému tímu.”

Šimon Turza, hráč Svitu: “Bol to veľmi náročný zápas, až do konca sme s Levicami hrali vyrovnane. Bohužiaľ, záver rozhodla naša chyba, aj keď podľa mňa nie úplne tak naša, keďže sa čas na 2 sekundy zastavil. A viac neviem, čo mám povedať.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice