Niké SBLVíťazstvo už máme aj v lige, Patrioti uspeli proti Interu

9. októbra 2021by Laci Garaj

Patrioti Levice zaznamenali v Niké SBL prvé víťazstvo, na domácej palubovke uspeli proti Interu Bratislava po výsledku 90:77.

Patrioti nadviazali na famózny vstup zo stredy, proti Interu otvorili duel 10 bodmi v rade. Opäť v úvode príkladne bránili, súpera pustili k bodom až na konci štvrtej minúty. Hostia potom ukázali tiež svoje kvality, ale Levičania si udržiavali vedenie. Prvú štvrtinu vyhrali 26:20. Dobre začala aj druhá 10-minútovka, kolektívnym spôsobom si domáci navyšovali svoj náskok v stretnutí. Kraľovali hlavne pod košom, kde využili absenciu Fuseka. V mnohom to bolo podobné so stredajším stretnutím s Welsom, na polčasovú prestávku sa totiž išlo za priaznivého stavu 54:32.

Tretia štvrtina však bola diametrálne odlišná, evidentné poľavenie v koncentrácii otvorilo súperovi cestu k zdramatizovaniu zápasu. Razom prichádzali početné chyby a Patrioti prišli takmer o 22-bodové vedenie. Zbytočná nervozita sa podpísala aj na skóre po 30 minútach – 66:61. Čierny scenár sa Interu nepodarilo naplniť, Levice niekoľkými úspešnými akciami získali opäť mierny bodový odstup. Hostia však neustále hrýzli, o víťazovi tak nebolo ani zďaleka rozhodnuté. V dôležitých okamihoch ale zabrali domáci lídri, ako Lacy, McCallum či Juríček. Napokon si Levičania postrážili koncovku a získali prvé ligové víťazstvo v novom ročníku.

Niké SBL – 2. kolo:

Patrioti Levice – Inter Bratislava 90:77 (26:20, 28:12, 12:29, 24:16)

Patrioti: Lacy 15, Abrhám 13, McCallum 11, Bojanovský a Krajčovič po 9 (Juríček 17, Freeman 14, Volárik 2, Bachan 0)

Inter: Gandia-Rosa a Slavinskas po 23, Zubac 12, T. Malovec 11, Blondin 1 (M. Malovec 4, Koller 3, Borodovčák, Boros, Fusek a Randuška 0)

TH: 25/16 – 20/16, Fauly: 19 – 23, Trojky: 4 – 7,  Rozhodovali: Ženiš, Uhrin, Ribakovs

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: „Myslím, že celý zápas ovplyvnilo to, že sa Fusek zranil. Taký je šport. Na druhej strane, myslím si, že sme až príliš laxne pristúpili k tretej štvrtine, k danému stavu, ktorý sme si vypracovali v prvom polčase. Pozitívom je, že sme sa dokázali vyhrabať z diery a udržať si víťazstvo. Máme však na čom pracovať, pretože aj tento zápas ukázal veci, ktoré chceme zlepšovať.“

Šimon Krajčovič, hráč Patriotov: „Z našej strany to bol duel dvoch rôznych polčasov. Je to začiatok sezóny, musíme sa naučiť byť koncentrovaní celých 40 minút. Nemôže sa nám stať to, čo v druhom polčase, že sme možno trochu poľavili v koncentrácii, nechali sme Inter dotiahnuť sa a spraviť z toho opäť zápas. Myslím si, že sme mali dobrý začiatok, boli sme koncentrovaní a dodržiavali sme veci, ktoré sme chceli, čím sme si vytvorili náskok. Treba sa poučiť z druhého polčasu, víťazstvo sa však počíta.“

Oleg Meleščenko, tréner Interu: „Gratulujem Leviciam, zahrali výborný zápas. My sme zaspali začiatok, rozprávali sme o tom a vedeli sme, že pre Levice bude tento zápas veľmi dôležitý. Nemohli prehrať druhé domáce stretnutie po sebe. Nastúpili oveľa agresívnejšie ako my, tým pádom nám nedovolili hrať to, čo by sme my chceli. Museli sme sa s tým vysporiadať. V tretej štvrtine sme sa vrátili do zápasu, ale už sme to nezvládli, pretože nám nepomohli trochu mladí hráči. Malovcovia sa zobudili v druhej štvrtine, ale to bolo neskoro. Tým, že sme stratili Fuseka na začiatku zápasu, to je ako keby nejaký zlý rok. Keď prídeme do Levíc, tak vždy na začiatku sa zraní. Teraz nevieme, ako na tom je. No čo, budeme makať. Vidím potenciál, ale bolo to jasne vidieť, že nás zatlačili od našej hry, ktorú chceme hrať a my sme boli mäkkí. Len tretia a štvrtá štvrtina ukázala, že môžeme bojovať, ale 12 asistencií za zápas je veľmi málo, tým pádom je aj taký výsledok. Život pokračuje, my ideme ďalej.“

Ivan Gandia-Rosa, hráč Interu: „Levice začali stretnutie lepšie ako my, mali väčšiu intenzitu a lepšie sa rozhodovali. Bojovali sme, čo sme aj ukázali v druhom polčase. V koncovke nám došli sily, oni mali väčšiu rotáciu a disciplínu, čiže napokon zvíťazili.“