5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti dnes doma proti Interu

8. októbra 2021

Patrioti Levice hrajú opäť doma, v rámci 2. kola Niké SBL privítajú v semifinálovej repríze Inter Bratislava. 

Niké SBL – 2. kolo (sobota 9. októbra o 18.00 h):

Patrioti Levice – Inter Bratislava 

K zápasu: Patrioti neodštartovali svoju ligovú kampaň ideálne, vo svojom prostredí si nechali ujsť výhru s Lučencom (82:85). Levičania si následne napravili chuť v Alpsko-jadranskom pohári, kde celkom jasne triumfovali nad rakúskym Welsom (93:64). Práve na tento duel by radšej nadviazali a svoju mini šnúru domácich stretnutí by radi uzatvorili víťazne. Do zostavy by sa mal vrátiť Deshawn Freeman, v prvom kole nového ročníka citeľne chýbal Patriotom pod košom. “Nevstúpili sme do sezóny tak, ako sme chceli. V sobotu to môžeme ale napraviť proti Interu, ktorý ukázal svoju kvalitu proti Spišským Rytierom. Určite nechceme prehrať prvé dva domáce zápasy, tak do toho musíme dať všetko,” vyhlásil pivot Boris Bojanovský. 

Inter však poslal jasnú správu všetkým ligovým konkurentom, keď vo svojom pezinskom “exile” jasne zdolal Spišiakov (84:65). Po možno výsledkovo nepresvedčivej príprave, to je jasný signál, že jednotlivé skladačky začínajú zapadať do konceptu kouča Olega Meleščenka. Teraz sa pokúsi v tomto trende pokračovať aj u aktuálneho vicemajstra. 

Aktuálne info: Zostava žlto-zelených sa konečne dala do poriadku a tak si dnes tréneri môžu vybrať z trinástky hráčov pripravených na zápas. Patrioti sa v stredu strelecky vybúrili na Welse, určite si však niečo nechali aj na dnes. V druhom ligovom kole ich čaká Inter, ktorý bude po vysokej výhre nad Spišiakmi bojovo naladený. Veríme, že aj s Vašou podporou to ale doma zvládneme. 

Pokladne sa otvárajú hodinu pred zápasom o 17.00 hod. Do predaja pôjde ešte zhruba 300 ks vstupeniek. Zápas bude prebiehať v režime OTP. Vstup je povolený plne zaočkovaným, otestovaným a tým, ktorí prekonali Covid v posledných 180 dňoch.  Pri vstupe je potrebné vyplniť čestné prehlásenie, ktoré si môžete stiahnuť aj tu. Počas celého pobytu v športovej hale je potrebné mať prekryté horné dýchacie cesty.
V deň zápasu majú všetci majitelia permanentiek 10% zľavu v Sýpke u Patriotov.

Kto píska: Peter Ženiš, Eduard Uhrin, Artjoms Ribakovs

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice