Niké SBLVíťazný vstup Levíc do novej sezóny

26. septembra 2020

Patrioti Levice zvládli premiéru v novom ročníku Slovenskej basketbalovej ligy, pred domácim publikom zvíťazili nad Prievidzou 79:46.

Premiérový zápas nového ročníka odštartoval z oboch strán kostrbato. Levice prebrali iniciatívu, veľmi efektívne fungovala dvojica Abrhám a Wade-Chatman, spoločnými silami poslala svoj tím do vedenia. Podľa očakávania bola prvá štvrtina „zoznamovacia“, hral sa viac-menej vyrovnaný basketbal. Aj keď bol badateľný rozdiel v kvalite, tak po prvej štvrtine viedli domáci len 22:16. V druhej 10-minútovke pokračovali početné strelecké nepresnosti, Patrioti sa nevedeli bodovo odtrhnúť. Zachraňoval to Wade-Chatman, v koncovke dopomohol Leviciam k polčasovému vedeniu 40:29.

Po prestávke sa levická hra mierne zlepšovala, čo rezultovalo aj do zvýšenia náskoku. Prišli však chyby domácich v defenzíve, súper to využil k tomu, aby živil nádej na obrat. Pred záverečnou periódou svietil na tabuli stav 53:40 pre zverencov trénera Michala Madzina. Až v štvrtej štvrtine sa „žlto-zeleným“ podarilo zlomiť odpor Prievidze, pomohla im k tomu dobrá defenzíva a energia. Čerstvý vietor priniesol Bojanovský, s jeho pomocou narástlo vedenie cez 20-bodovú hranicu. Koncovku si už Patrioti postrážili, do tabuľky si tak zapísali prvé víťazstvo v novej sezóne.

Patrioti Levice – BC Prievidza 79:46 (22:16, 18:13, 13:11, 26:6)

Levice: Wade-Chatman 17, Juríček 10, Abrhám 8, Krajčovič 4, Černokojev 3 (Bojanovský 12, Chaban 8, Vrkič 6, Pažický 5, Volárik 4, Adámik 2, Danielič 0)

Prievidza: Bjeletič 15, Majerčák 13, Vašl 7, Louiserre 4, Pasovský 1 (Robertin 5, Lukáč 1, Bakoš, Kincel a Matuška 0)

TH: 15/13 – 14/10, Fauly: 17 – 17, Trojky: 6 – 2, Rozhodovali: Tomašovič, Šarišský, Bara, 490 divákov.

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Levíc: „Bol to taký prvý zápas v sezóne. Skóre možno úplne neodzrkadľuje priebeh. Na druhej strane si ale myslím, že keby sme využili šance, ktoré sme si vypracovali, tak sme sa mohli odtrhnúť trochu skôr. Bol to prvý zápas, som rád, že sme ho zvládli. Musíme sa už ale pozerať ďalej.“

Samuel Volárik, hráč Levíc: „Myslím si, že to bol pre nás dobrý prvý zápas. Splnili sme to, čo sme si povedali v šatni. Som toho názoru, že sme mali solídnu obranu. Neprekvapili nás ničím výnimočným. Z tej dobrej obrany sme mali veľa bodov z fast brejkov.“

Maroš Helmecy, tréner Prievidze: „Ako som povedal chalanom, som na nich hrdý. Ukázali srdce a bojovnosť. Žiaľ, koncentráciu sme dokázali držať iba nejakých 35 minút. Do tej doby to bolo pre nás prijateľné skóre s Levicami, ktoré majú oveľa lepší a širší káder. Celý čas bojovali a bili sa s nami. Škoda posledných pár minút, kde sme stratili na strede laxne lopty. Tam nám odskočili na rozdiel 30 bodov, ktorý nie je rezultátom toho, ako sa zápas vyvíjal. Bohužiaľ, sme mladý tím, urobili sme veľa chýb. Musíme si to znalyzovať, začať na tom pracovať. Chcem pogratulovať Leviciam k víťazstvu.“

Matej Majerčák, hráč Prievidze: „V prvom rade by som chcel pogratulovať Leviciam. Určite ich prvé víťazstvo nakopne do sezóny a gratulujem im. Aj keď sú podmienky, aké sú, tak tu bola výborná atmosféra. Myslím si, že to bolo super. Čo sa týka zápasu, držali sme sa s nimi nejakých 25 – 30 minút. Som toho názoru, že sme ich hrýzli. Keby premeníme nejaké strely, napríklad spod koša, tak by to bol možno iný duel. Na keby sa však nehrá. Pohoreli sme na obrannom doskoku, mali sme veľa zbytočných strát. Levice si to už svojou kvalitou postrážili na konci. Mrzí ma to, že sme prehrali o 35 bodov. Je to dosť veľké manko na to, ako zápas vyzeral. Dali sme do toho všetko. Musíme fakt trénovať, lebo táto úroveň je úplne iná oproti prípravným zápasom s prvoligistami.“