Niké SBLLevice čaká nabudený a mladý kolektív Interu

29. septembra 2020by Laci Garaj

Zverenci trénera Michala Madzina sa prvýkrát v novom ročníku Slovenskej basketbalovej ligy predstavia u súpera, v rámci druhého kola cestujú do Bratislavy, kde ich čaká nebezpečný a výrazne omladený Inter.

Inter Bratislava – Patrioti Levice

Eurovia aréna, streda 30. septembra o 18.00 h – štatistický prenos video prenos

Delegácia rozhodcov: Pavel Fuska, Martin Margala, Peter Gacík

V sobotu večer to bol “poprask” v Eurovia aréne. Omladina Interu si totiž vyšliapla na skúsený kolektív Spišských Rytierov. Obrat v druhom polčase, ktorý rezultoval do úspechu (90:86), nezostal bez odozvy v basketbalových kruhoch. “Žlto-čierni” sa opäť predstavia doma a opäť proti celku s najvyššími ambíciami. Otázny je štart kapitána Richarda Körnera, ale ako to už sobota ukázala, mladíci sa dokázali s týmto faktom nad mieru vyrovnať.

Patrioti sa proti Prievidzi postupne rozbiehali, v druhom polčase jasne naznačili svoj potenciál (78:46). Rola papierového favorita sa ukázala ako ošemetná vec, ale do hlavného mesta môžu už cestovať bez takého tlaku, s akým vstupoval do nového ročníka. Domácu premiéru zvládli, teraz by si radi zaknihovali dva body aj u súpera. Ako však ukazuje nedávna história, proti Interu ťahajú Levice už dlhší čas sériu prehier, vrátane nedávnej prípravy na turnaji vo Svite. Zlomia to práve v posledný septembrový deň? “Odohrali sme s nimi duel vo Svite, teda vieme, čo môžeme očakávať. Tím sa oproti minulým rokom omladil, čakáme teda družstvo, ktoré hrá s veľkou energiou a agresivitou v obrane a útoku. Musíme byť pripravení a vyrovnať sa energii, s ktorou na nás vybehnú,” uviedol pivot Levíc Viktor Juríček.

Aktuálne info: Zdravotný stav v tíme je po prvom ostrom zápase dobrý, okrem Maťa Bachana sú všetci hráči pripravení nastúpiť. Vstupenky na zápas sú v predaji cez tiketportal.sk, alebo v pokladni priamo na mieste od 17.00 hodiny.  Priamy prenos zápasu budeme vysielať v Sýpke u Patriotov. Ak si teda chcete basket užiť v spoločnosti svojich známych, vidíme sa v Sýpke pred 18.00 hod.