4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPrvým súperom v novej sezóne opäť Prievidza

26. septembra 2020

Patrioti Levice odštartujú nový ročník Slovenskej basketbalovej ligy pred domácim publikom, ich úvodným súperom bude opäť po roku Prievidza. 

SBL 2020/2021 – 1. kolo:

Patrioti Levice – BC Prievidza

Športová hala, sobota 26. septembra o 18.00 h – štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Anton Šarišský, Stanislav Bara

Tak ako pred rokom, aj teraz, ale v opačnom garde otvoria novú sezónu vzájomným súbojom hráči Levíc a Prievidze. Medzi týmito celkami vznikla v nedávnej minulosti zaujímavá basketbalová rivalita, preto možno opäť raz očakávať aj zaujímavý duel na palubovke. Na Patriotov sú prirodzene kladené veľké nároky, podarilo sa im udržať väčšinu družstva a k tomu aj zaujímavo posilniť. Debut v levickom drese absolvuje Chorvát Zoran Vrkič. “Všetci sme v očakávaní, máme také nadšenie, že basketbal sa vráti a ligový kolotoč sa opäť spustí. Všetci, od hráčov cez fanúšikov, sa na tento zápas tešia. Neviem povedať, čo očakávať od Prievidze, uvidíme to až na palubovke. Dúfam, že si to všetci užijeme,” povedal kapitán Šimon Krajčovič. Jeho spoluhráči majú za sebou dobrú prípravu, ktorej hlavným motívom boli konfrontácie so silnými súpermi. Pomôže im to v prvej ostrej konfrontácii? “Bol som si priamo v Prievidzi pozrieť jeden zápas, čiže základné informácie sme si nejako vedeli vytvoriť. Tieto prvé kolá bude veľmi ťažké odhadnúť to, čo sa každý tím bude snažiť využiť vo svoj prospech. Ide skôr o to, aby sme sa venovali teraz sebe a hrali svoju hru. Chceme donútiť Prievidzu, aby sa tomu nejako prispôsobila. Verím, že nám to pomôže do rozbehu do sezóny,” nadviazal tréner Levíc Michal Madzin. 

Na hornej Nitre to bolo rušné leto, no všetci si asi vydýchli, keďže tradičná basketbalová značka zostala súčasťou SBL. Ako však znelo z predsezónnych rozhovorov, fanúšikovia Prievidze si budú musieť zvyknúť na nové družstvo. To je totiž výrazne mladšie, menej skúsené a premiérovo v pozícii hlavného trénera ho povedie Maroš Helmecy. V Leviciach by ešte nemal počítať s čerstvou posilou – Zacom Seljaasom. O to náročnejší krst ohňom ho čaká. “Čaká nás ťažký súper, ktorý bude špeciálne na domácej palubovke veľmi silný. Levice si udržali os mužstva a majú vysoké ciele. Do zápasu ideme s pokorou, ale budeme bojovať ako najlepšie vieme,” vyjadril sa kouč BC. 

Aktuálne info: Pokladne sa otvárajú o 17.00 hod. Do predaja pôjde ešte 80ks vstupeniek k naplneniu povolenej kapacity 500 miest. Ak nemáte permanentku, alebo vstupenku už kúpenú, nenechávajte si príchod do haly na poslednú chvíľu. Žiadame Vás o dodržiavanie nosenia rúška v hale, inak hrozí klubu pokuta. V prípade ak ste si permanentku ešte nevyzdvihli, bude pre Vás pripravená v pokladni. Vstup do haly je povolený iba hlavným vchodom. Platí aj pre majiteľov VIP permanentiek!

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice