1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLVíťazná séria sa v Lučenci skončila

26. januára 2022by Laci Garaj

Patrioti po 12 víťazstvách za sebou a takmer troch mesiacoch našli premožiteľa, prehru im pripravil v 22. kole Niké SBL Lučenec.

Strelecký účet zápasu otvoril McCallum, prvé minúty boli v znamení útočného basketbalu s vysokým tempom. Levická obrana mala v úvode problémy s Castlinom, v útoku sa musela vysporiadať s agresívnejším pressingom Lučenca. Opäť to bola vyrovnaná partia, prvú štvrtinu napokon tesne vyhrali domáci – 18:16. Patrioti by druhú štvrtinu a hlavne jej začiatok najradšej vymazali z pamäte, najskôr inkasovali 9 bodov za sebou a strelecké suchoty ukončil po viac ako 2 minútach Freeman. Útočná efektivita výrazne opadla, naopak Lučenec odskočil až na 19-bodový rozdiel. Iskierka nádeje prišla s 8-bodovou šnúrou Levíc a dobrým záverom prvého polčasu, Freeman takmer súčasne s klaksónom upravoval z pohľadu jeho tímu na 35:46.

Po prestávke sa hral vyrovnaná partia, náskok sa totiž dlhú dobu nemenil. Na levickej strane však opäť prišli chyby, po ktorých Lučenec zase raz výraznejšie odskočil. Keď sa k tomu pridala nízka úspešnosť streľby za tri body, tak sa nádej na úspech vzďaľovala. Po troch štvrtinách svietil na tabuli stav 66:48. Záverečná 10-minútovka už toho moc nepriniesla, Levičania nemali svoj deň a na obrat tak nemohli pomýšľať.

Niké SBL – 22. kolo:

BKM Lučenec – Patrioti Levice 76:62 (18:16, 28:19, 20:13, 10:14)

Lučenec: Buie 20, Zorvan 15, Castlin 13, Johns 7, Bolek 2 (Ancrum 8, Pruitt 7, Siládi 3, Láštic 1, Jackuliak 0)

Patrioti: Freeman 21, McCallum 15, Abrhám 12, Krajčovič 4, Bachan 1 (Juríček 5, Chaban a Trotter po 2, Adámik a Volárik 0)

TH: 17/13 – 18/12, Fauly: 22 – 21, Trojky: 11 – 4, Rozhodovali: Zubák, Bartoš, Kiss

Povedali po zápase:

Daniel Sokolovsky, tréner Lučenca: “Chcel by som začať poďakovaním našim fanúšikom za skvelú podporu. Bolo skvelé mať ich späť v hľadisku, dodávali nám množstvo energie. Tú sme intenzívne vnímali počas hry a pomohla nám k výbornému výkonu nad tak kompaktným tímom, akým sú Levice. Súperovi citeľne chýbal dôležitý tímový článok, Boris Bojanovský. Pre súpera to bol náročný večer a ja neočakávam, že Levice ešte v budúcnosti uvidíme hrať tak, ako teraz, a už tobôž nie v play off. V každom prípade, na svoje mužstvo som pyšný za jeho tímový výkon, vynaložili veľa úsilia v útočnej fáze. Mali by sme si užívať cenný skalp lídra tabuľky, musíme sa však rýchlo zamerať na veľmi, veľmi, veľmi (10x zdôraznené – pozn. red.) silný tím Prievidze, ktorý nesie rukopis trénera Krajnoviča. Ide o organizovaného, sústredeného a nebojácneho súpera. Prievidza disponuje množstvom skvelých hráčov, či už Majerčák alebo Walker, ale aj ostatných. Všetky svoje sily musíme momentálne sústrediť na tvrdú prípravu na tento zápas, počas ktorého bude Prievidza poháňaná skvelými domácimi fanúšikmi. A to môže byť nebezpečné, veľmi nebezpečné.

Akia Pruitt, hráč Lučenca: Bola to z našej strany skvelá hra, mali sme veľmi náročný týždeň prípravy na tento zápas, snažili sme sa pripraviť na lídra tabuľky. Ukázali sme, že sme schopní vyhrávať tak, ako aj na začiatku sezóny. Chceli sme to znovu ukázať a hrať svoju hru.

Michal Madzin, tréner Patriotov: Musím pogratulovať Lučencu k výhre a výkonu. My sa musíme pozbierať a od ďalšieho zápasu myslieť pozitívne. Bojovali sme, no nestačilo to. Lučenec odohral veľmi dobrý zápas.

Šimon Krajčovič, hráč Patriotov: Vedeli sme, že to bude veľmi náročný duel. Nemali sme svoj deň v útoku, robili sme veľa zbrklých riešení, ktoré Lučenec využil na jednoduché koše z protiútokov a otvorené trojky. Súper nás trestal za naše hlúpe chyby. S takým výkonom, aký sme predviedli, sa zápasy len ťažko vyhrávajú. Odchádzame však so vztýčenou hlavou, pretože my vyhrávame ako jeden tím a aj prehrávame ako jeden tím. Verím, že ukážeme svoj charakter a do ďalšieho zápasu nastúpime plne koncentrovaní.