5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti v šlágri 22. kola hrajú v Lučenci

25. januára 2022

Patrioti Levice sú po krátkej zápasovej prestávke späť, v Niké SBL sa predstavia v šlágri 22. kola na palubovke BKM Lučenec.

Niké SBL – 22. kolo (streda 26. januára o 18.00 h)

BKM Lučenec – Patrioti Levice

K zápasu: Lučenčania opäť raz potvrdili, že v tomto ročníku zatiaľ hrajú o čosi lepšie vonku, ako na domácej palubovke. Vo Svite mohli dokráčať k výhre (91:86) oveľa ľahšie, ale dva body sú napokon dva body. Vďaka ním nateraz preskočili Spišských Rytierov a zároveň dostali úradujúceho majstra do pozície, že “Novohradčanov” musia stíhať. Debut má už za sebou aj Dalan Ancrum, postupne sa zlepšuje aj zdravotný stav jeho spoluhráčov. Teraz majú pred sebou lídra Niké SBL, ktorého by radi zdolali a ukázali, že to vedia herne aj proti top tímom. “Je vždy vzrušujúce, privítať na domácej palubovke lídra súťaže. Je to ešte oveľa lepšie, pretože v hale nebudú chýbať diváci. Máme jasný zápasový plán, fanúšikom chceme ukázať výkon, ktorý si zaslúžia vidieť,” uviedol tréner Lučenca Daniel Sokolovsky. 

Patrioti majú za sebou nevynútenú zápasovú pauzu, ich víkendový súper Spišskí Rytieri musel odložiť stretnutie pre koronavírus. Vedenie klubu to využilo k očakávanému doplneniu družstva, na post rozohrávača angažovali mimoriadne skúseného Obieho Trottera. Ten by mohol absolvovať debut práve v Lučenci, ak sa dotiahnu všetky “papierovačky”. Čo je však isté je, že Levičania si musia poradiť bez Borisa Bojanovského, ktorý dostal zápasovú stopku za diskvalifikačnú chybu proti Handlovej. Bez neho to bude náročná skúška udržať 12-zápasovú víťaznú sériu. “Po týždni nás čaká ďalší zápas na pôde Lučenca. Oproti poslednému vzájomnému zápasu, Lučenec výrazne obmenil káder. My sa však chceme sústrediť najmä na náš výkon. V pondelok sa k nám pripojila nová posila. Verím, že sa rýchlo zoznámi so systémom a bude platným hráčom,” prezradil krídelník Levíc Martin Bachan. 

Aktuálne info: Víkend bez zápasu využili Patrioti na tréning aj oddych. V nedeľu o polnoci pricestoval do Levíc Obie Trotter, v pondelok večer sa zoznámil s tímom a absolvoval prvý tréning. Hoci času na adaptáciu, zoznámenie sa s herným systémom a predovšetkým nastavenie sa na náš časový režim nebolo veľa, dnes by mal byť pripravený pomôcť tímu v náročnom duely na palubovke Lučenca v drese s číslom 7 na chrbte, ktorý si vybral. Zvlášť, keď do hry nezasiahne Edo Kotásek, hoci liečba jeho zraneného členka v X-medical clinic je badateľná doslova každý deň  a Edo postupne zvyšuje tréningovú záťaž. Pre trest do hry nezasiahne ani Boris Bojanovský, zvyšok tímu je pripravený zabojovať o ďalšie víťazstvo v rade. 

Kto píska: Zdenko Zubák, Ladislav Bartoš, Tomáš Kiss

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice