5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

AACInéVeľký basketbalový týždeň v Leviciach!

31. januára 2022

Fanúšikovia basketbalu sa majú na čo tešiť! Športová hala v Leviciach zažije počas tohto týždňa česko-slovenské derby ako aj boj o prvú trofej sezóny – Slovenský pohár.

Alpsko-jadranský pohár vstupuje do vyraďovacích bojov

Osem najlepších tímov postúpilo do štvrťfinálových bojov Alpsko-jadranského pohára, kde si to rozdajú o postup do záverečného Final-4 turnaja. Ten by sa mal uskutočniť v polovici marca u jedného z postupujúcich tímov. Levičania, ako víťaz základnej skupiny-A narazia v dvojzápase na druhý tím skupiny-D Slunetu Ústí nad Labem. „V tejto fáze pohára si už súpera nenavyberáte, či to už je český tím, alebo by to boli Slovinci, bolo nám to v podstate jedno koho dostaneme. Isté je, že nás čaká náročný súper s piatimi Američanmi a šikovnými domácimi hráčmi v zostave. Súboje našich hráčov proti Autreymu, alebo Peckovi budú určite veľmi zaujímavé. Ústí v tejto sezóne dokázalo vyhrať veľa ťažkých zápasov a právom sú v hornej osmičke Kooperatívna NBL,“ hovorí generálny manažér Patriotov Ladislav Garaj. Pôvodne sa mal hrať prvý zápas na palubovke Slunety a odveta v Leviciach, súperi sa nakoniec dohodli na výmene poradia zápasov. „Nepovažujeme to za až tak podstatné a keďže kalendáre oboch tímov boli poriadne nabité, hľadali sme východisko vhodné pre oba tímy a dohodli sme sa takto. Veríme, že si v prvom zápase vytvoríme dobrú východiskovú pozíciu pred odvetou, ktorá bude nasledujúci týždeň v stredu 9.februára v Ústí.“ Hrá sa na dva zápasy v prípade ak vždy vyhrá iný tím, rozhoduje lepšie skóre z oboch duelov.

Final-4 Slovenského pohára po deviatich rokoch v Leviciach

Záverečný turnaj Slovenského pohára sa uskutočnil v Leviciach naposledy v roku 2013. Vtedy a rovnako aj v roku 2009 Levičania vo finále prehrali a skončili na druhom mieste. V Slovenskom pohári sa v posledných rokoch celkovo domácim tímom nedarí, Patrioti ale budú chcieť toto domáce prekliatie zmeniť. „S vedením klubu sme sa dohodli, že záverečný turnaj usporiadame v Leviciach. Chceme sa takto odvďačiť aj našim fanúšikom za to, že nás podporovali aj v čase, keď nebolo možné chodiť na zápasy. Na históriu sa veľmi nepozeráme, určite to však nebude jednoduché, tlak na domáci tím je vždy veľký. Najskôr musíme prejsť cez semifinálovú prekážku a až potom sa budeme pozerať na finále. Veríme, že to bude pre fanúšikov skvelý víkend,“hovorí generálny manažér Patriotov. Na Levičanov čaká v semifinále v sobotu o 19.15 hod. jeden z dvojice tímov Svit – Prievidza. Ich štvrťfinálový duel by sa mal odohrať dnes. Prvý semifinálový duel od 17.00 hod. obstarajú minuloročný obhajca Spišskí Rytieri proti lepšiemu z dvojice Lučenec-Inter. Finále Slovenského pohára je na programe v nedeľu o 18.00 hodine.

Fanúšikovia opäť na basketbale

Po dlhšej odmlke si Patrioti užívajú opäť fanúšikov v hľadisku. Na podporu sa budú tešiť aj počas tohto týždňa. „Chcel by som pozvať fanúšikov na dôležité zápasy, ktoré nás čakajú. Hráči sa veľmi tešia, že budú mať počas nich podporu z hľadiska. Vstup na zápasy je v režime OP /2x očkovaní, prekonaní/, počas celého pobytu v športovej hale treba mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom.“ Kapacita športovej haly je obmedzená podľa platných predpisov na 25%, v športovej hale tak môže byť maximálne 560 fanúšikov. Na zápasy Slovenského pohára budú platiť aj celosezónne permanentky.

V akcii budú aj juniori Levíc

Počas víkendu to bude v Leviciach žiť nielen mužským basketbalom, ale aj tým juniorským. Od štvrtka do nedele sa bude v športovej hale odohrávať medzinárodný turnaj juniorov EYBL/Európska mládežnícka basketbalová liga/, ktorý organizuje mládežnícky klub ŠBK Junior Levice. Zúčastní sa ho 9 družstiev, okrem domáceho tímu juniorov ŠBK Junior Levice, to budú 2 družstvá z Veľkej Británie, 2 družstvá z Rumunska, 1 družstvo z Talianska a 3 družstvá z Maďarska.

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice