4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLVíkend v znamení derby s Komárnom

7. októbra 2022

Aj s početnou účasťou fanúšikov Levíc, čaká Patriotov v rámci 3. kola Niké SBL duel na palubovke Komárna. 

BC Komárno – Patrioti Levice (18.00 h)

K zápasu: Tréner Komárna Zlatko Jovanovič zamiešal na Spiši so zostavou, nízka pätica hráčov ale nestačila na Rytierov. Kľúčová otázka tak bude, kto si posedí na lavičke v regionálnom derby. Pre “diablov”, no aj pre majstra to bude záverečná skúška pred začiatkom účinkovania v európskych pohároch. Na juhu Slovenska môžeme očakávať vynikajúcu atmosféru a tiež atraktívny súboj dvoch známych rivalov. “Zápas, kde vieme proti komu hráme. Myslím si, že o motiváciu je postarané. Budeme sa musieť pobiť o každú loptu a každý centimeter ihriska a hrať fyzicky. Naša obrana musí byť solídna celých 40 minút, nemať hluché pasáže zápasu, pretože každé takéto zaváhanie Levice využijú a potrestajú. Pevne verím, že tento duel si naši fanúšikovia prídu pozrieť a budú našim šiestym hráčom,” povedal krídelník Komárna Samuel Volárik. 

Zdá sa to neuveriteľné, ale po druhom kole zostal už len jeden nezdolaný tím v lige – Patrioti. “Žlto-zelení” si túto bilanciu uhájili bez väčších problémov na domácej palubovke, aj keď prvý polčas s Interom mal ďaleko od ideálu. V tom druhom preukázali svoju silu a radi by v nastolenom trende pokračovali aj proti Komárnu. Bronzový tím z predchádzajúceho ročníka bude zároveň ideálnym testom na štart v Európskom pohári FIBA. “Čaká nás Komárno, ktoré má svoju kvalitu a určite bude veľmi nepríjemné, hlavne na domácej palubovke. Zodpovedne sa pripravujeme, ale hlavne to musíme ukázať na ihrisku, nič nepodceniť a nastúpiť od prvej minúty s energiou,” vyhlásil pivot Levíc Boris Bojanovský. 

Aktuálne info: Patrioti sa pripravujú na prvé derby v sezóne, ktoré by sa malo niesť v búrlivej atmosfére. Fanbus sa rýchlo zaplnil do posledného miesta a tak vedenie klubu pohotovo zareagovalo druhým menším autobusom. V ňom je posledných päť voľných miest, ešte stále teda máte šancu vychutnať si derby priamo v športovej hale v Komárne. O tom, v akej zostave Patrioti nastúpia sa rozhodne až tesne pred zápasom. V každom prípade chcú ale žlto-zelení pred stredajším prvým súbojom vo FIBA Europe Cupe zostať na víťaznej vlne.

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Eduard Uhrin, Artjoms Ribakovs

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice