Niké SBLV Komárna prvá ligová prehra Patriotov

8. októbra 2022by Laci Garaj

Bez Draška Kneževiča neuspeli Patrioti Levice v 3. kole Niké SBL, prvú ligovú prehru zaznamenali na palubovke Komárna.

Diváci sa v regionálnom derby museli dlho načakať na prvé body, až na konci druhej minúty sa o to postaral Bojanovský. Patrioti vstúpili do tohto súboja 5 bodmi v rade, čo im najmä v prvej štvrtine výrazne pomohlo. Prichádzali síce v ich hre chyby, ale Komárnu nedovolili výraznejšie sa priblížiť. Aj preto vyhrali túto časť 18:15. Ani druhá 10-minútovka nebola výrazne ofenzívnejšie, ale tento scenár viac vyhovoval domácim basketbalistom. Tí využívali levické straty a napokon sa ujali vedenia. „Žlto-zelení“ síce nepustili Komárno do výraznejšieho trháku, ale na polčasovú prestávku išlo za nepriaznivého stavu – 33:38.

Opäť v tretej štvrtine opatrnejší úvod z oboch strán. Levičania navýšili aktivitu a pritvrdili defenzívu, postupne sa dokázali výrazne priblížiť K obratu ale vždy niečo chýbalo, Komárno odpovedalo najlepším možným spôsobom, keď v 7. minúte odskočilo na dvojciferný rozdiel. Patrioti sa nezľakli výrazne nepriaznivého stavu, s Kovacom na palubovke konečne koncentrovane a tímovo zabrala. Odmenou bola McCallumova úspešná strela s klaksónom, ktorou upravoval na 51:55 po tretej časti. S ubúdajúcim časom pribúdali emócie a hra bola rozkúskovaná. Levický obrat sa stále nezdal ako reálny, aj keď často bol rozdiel v podobe jedného útoku. Šancí bolo dosť, ale súper mal vždy v správnej chvíli odpoveď na tlak, hlavne v samotnom závere. Lotéria s trestnými hodmi dopadla lepšie pre domácich, Patrioti si tak odnášali z Komárna prvú ligovú prehru v sezóne.

BC Komárno – Patrioti Levice 70:68 (15:18, 23:15, 17:18, 15:17)

Komárno: Gašič 13, Pendič 11, Dolník 4, Foltín a Podojak po 2 (Stuckey 25, Jenkins 4, Danielič, Skvašik a Volárik po 3)

Patrioti: Lapornik 15, Bojanovský 8, Bachan, Kotásek a McCallum po 6 (Freeman 14, Kovac 13, Chaban Solčánsky 0)

TH: 14/8 – 33/26, Fauly: 28 – 16, Trojky: 10 – 4, Rozhodovali: Tomašovič, Uhrin, Ribakovs

Povedali po zápase:

Zlatko Jovanovič, tréner Komárna: “Pre mňa to bol jeden z najlepších zápasov, ktoré sme odohrali na domácej palubovke. Vedeli sme, čo nás čaká, z môjho pohľadu sme v Spišskej Novej Vsi hrali veľmi zle a preto som požiadal mojich hráčov, aby sme na tú prehru odpovedali čo najlepšou hrou. Je však náročné odpovedať proti najlepšiemu mužstvu ligy, ale takéto zápasy ukazujú charakter tímu. Ukázali sme, že na to máme, zápas sme vyhrali vďaka stabilnej obrane, pokúsili sme sa súpera unaviť, čo sa nám nakoniec aj podarilo a potvrdili sme našu kvalitu. Chcel by som pogratulovať aj Leviciam, za reprezentáciu v Lige majstrov, takisto môjmu kamarátovi, trénerovi Madzinovi, odvádzajú skvelú prácu a želám im veľa šťastia na európskych palubovkách.”

Demarkus Stuckey, hráč Komárna: “Tréner nám povedal pred začiatkom zápasu, aby sme hrali tvrdo, brali sme to ako “vykúpenie” po nevydarenom zápase v Spišskej Novej Vsi. Hrali sme s dobrou energiou a som šťastný za tento výsledok.”

Michal Madzin, tréner Patriotov: Vyrovnaný a zároveň náročný zápas, Komárno bolo celé stretnutie o krok vpredu, avšak podarilo sa nám dotiahnuť. Napínavý záver zápasu, bolo to veľmi fyzicky náročné, čo sa prejavilo aj na fauloch. Gratulujem Komárnu k víťazstvu a ďakujem aj našim fanúšikom, ktorí sem merali cestu a vytvorili búrlivú atmosféru.”

Miha Lapornik, hráč Patriotov: “Vedeli sme, že náš čaká ťažký zápas, hlavne z dôvodu, že nám chýbal hráč. Mali sme problémy v útoku, navyše súper hral v obrane tvrdo, nevedeli sme nájsť správny rytmus. V druhom polčase sme sa vrátili do zápasu, bili sme sa o výsledok, avšak to nestačilo, gratulujem súperovi, čaká nás ešte dlhá sezóna.”