Niké SBLPo vonkajšom úspechu výhra aj pred domácimi fanúšikmi

5. októbra 2022

Patrioti Levice zaznamenali po víťaznom vstupe v Lučenci prvú výhru už aj pred domácimi fanúšikmi. V 2. kole zvíťazili nad Interom Bratislava.

Levice mali dosť sebavedomý a suverénny nástup do zápasu, 12 bodmi v rade si v podstate okamžite vytvorili dvojciferný náskok. S ľahkosťou využívali zlú disciplínu súpera, ten sa však aj napriek tomuto faktu nevzdal. Trojkovou streľbou a úpadkom domácej koncentrácie sa dokázal ešte v prvej štvrtine vrátiť rýchlo do diania. Domáci síce vyhrali úvodnú časť 25:19, ale herný prístup mal ďaleko od ideálu. To sa ukázalo v druhej štvrtine, keď dokonca Inter v jednej chvíli viedol. Patrioti si totiž mysleli, že súper sa sám vzdá, ale musel prísť až oddychový čas a prestriedanie. Dobrým impulzom bol príchod Chabana na palubovku, so spoluhráčmi sa nadýchli k 11-bodovému úseku, ktorým si prinavrátili pohodu. Jedinou výraznejšou hrozbou hostí bola streľba za tri body, no aj napriek tomu viedli Patrioti po prvom polčase 52:40.

Dobrý záver prvého polčasu sa premietol aj do začiatku tretieho dejstva. Tentoraz už neprišla výraznejšia strata koncentrácie, ale kontrola diania na palubovke. Hostia nemohli kvôli vysokému počtu faulov viacerých hráčov riskovať, Levičania to využili k vypracovaniu si viac ako 20-bodového vedenia. Do poslednej periódy išli za stavu 75:53. Domáci si už mohli užívať basketbal, aj s ubúdajúcim časom dokázali pokračovať v navyšovaniu náskoku. Koncovka sa tak mohla dohrávať, priestor dostali „mladé pušky“ a o povestné pokorenie hranice 100 bodov sa postaral Kotásek.

Niké SBL 2022/2023 – 2. kolo:

Patrioti Levice – Inter Bratislava 100:66 (25:19, 27:21, 23:13, 25:13)

Patrioti: Lapornik 18, McCallum 15, Bojanovský 12, Bachan 6, Kneževič 2 (Freeman 15, Kotásek 12, Chaban 10, Kovac 8, Krajčovič 2, Solčánsky 0)

Inter: Zdanavičius 16, Bulatovič a D. Koller po 9, Zakas 6, Ďurečko 0 (M. Koller 14, Hudec 8, Magdolen a Ondruš po 2)

TH: 17/13 – 8/6, Fauly: 17 – 22, Trojky: 9 – 10, Rozhodovali: Margala, Doušek, Obertová

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: „Konečný rozdiel možno ukázal, že je vyšší. Musím však povedať, že najmä v prvom polčase Inter veľmi zaujímavo bojoval a nebolo to možno také, ako konečný výsledok ukazuje. Som rád, že sme to zvládli a už sa ideme pripravovať na to, čo nás čaká v sobotu.“

Daniel Chaban, hráč Patriotov: „Hlavne by som chcel poďakovať trénerovi za prejavenú dôveru. Možno konečný výsledok ukazuje, že to bol ľahký zápas, ale vôbec to tak nebolo. Energia Interu a ich bojovnosť nám zo začiatku robila problémy. Postupne sme našu hru zlepšili, využili sme našu výškovú prevahu a myslím si, že na konci zaslúžene vyhrali.“

Danilo Rakočevič, tréner Interu: „Myslím si, že 25 minút to bol zaujímavý zápas. V niektorých úsekoch sme spomalili Levice a ukázali, čo vieme my. Ukázali sme im až priveľký rešpekt, trochu sme mohli viac rešpektovať seba. Nevadí, potom už domáci potiahli kvalitou a v druhom polčase na nás vybehli maximálne pripravení, aby odohrali zodpovedne zápas. Využili sme možno trochu, že viac rotovali. Relatívne môžeme byť spokojní, hodnotil by som to pozitívne. Možno je trochu vyšší bodový rozdiel, ale najmä pre mladších chlapcov je to pozitívna skúsenosť. Teraz sa sústredíme na sobotu proti Prievidzi, to je pre nás dôležitejší zápas. Leviciam gratulujem a prajem im všetko dobré do európskej súťaže, aby správne reprezentovali slovenský basketbal.“

Martin Koller, hráč Interu: „Myslím si, že v prvom polčase sme hrali vyrovnanú partiu, aj keď ten začiatok nebol taký, ako sme si predstavovali, možno sme zľakli. Potom sme to dotiahli, ale v druhom polčase sme už nemali veľkú energiu. Levice ukázali svoju kvalitu a zaslúžene vyhrali.“