4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

AACFebruár začína česko-slovenským derby vo štvrťfinále Alpsko-jadranského pohára

31. januára 2022

Do akcie naskočia na začiatku februára tiež Patrioti Levice, ich čaká v Alpsko-jadranskom pohári prvý zápas štvrťfinále. V česko-slovenskom derby sa popasujú o miesto vo Final Four so Slunetou Ústí nad Labem.

Alpsko-jadranský pohár – 1. zápas štvrťfinále (utorok 1. februára o 19.00 h):

Patrioti Levice – SLUNETA Ústí nad Labem (ČR)

/hrá sa v režime OP/

K zápasu: Pre zverencov to je druhá tohtosezónna konfrontácia s českým tímom v tejto súťaži, v skupine už hrali s Pardubicami. Paradoxne, práve s týmto súperom sa Ústí nad Labem v rámci ligy naposledy stretlo. Patrioti Levice s prehľadom vyhrali A-skupinu Alpsko-jadranského pohára a teraz hrajú o tretiu účasť medzi najlepšou štvorkou. Ich doterajším maximom je finále zo sezóny 2017/2018, kedy prehrali vo Viedni so Zlatorogom Laško. “Žlto-zelení” vstupujú do mimoriadne dôležitého týždňa po neplánovom víkendovom voľne, ligový súboj s Interom Bratislava musel byť odložený pre pozitívne prípady u súpera. Ich nateraz posledným stretnutím je prehra v Lučenci (62:76), ktorá ukončila ich 12-zápasovú víťaznú sériu v Niké SBL. Levičania by sa radi pozitívne naladili na prvý vrchol sezóny, domáce Final Four Slovenského pohára. “Už dlhší čas vieme, že našim súperom vo štvrťfinále bude tím z Ústí nad Labem. Pozorne sledujeme, že sa im naozaj v českej lige darí. Musíme podať bojovný, koncentrovaný a tímový výkon, aby sme mohli byť úspešní. Verím, že domáci zápas zvládneme k našej spokojnosti,” uviedol tréner Patriotov Michal Madzin. 

SLUNETA postúpila z D-skupiny Alpsko-jadranského pohára po dobrom finiši v závere novembra. To isté by sa dalo povedať aj ich účinkovaní v českej najvyššej súťaži, o účasti v hornej nadstavbovej skupine (A1) rozhodol záverečný zápas s Děčínom (77:73). Pre klub to samozrejme znamená stretnutia s kvalitnejšími tímami, čo sa ukázalo počas uplynulého víkendu. V Pardubiciach prišla výraznejšia prehra na úvod v A1 skupine (68:91). Toto stretnutie nedohral Dalibor Fait, jeho štart v Leviciach je otázny. Ústí nad Labem sa opiera hlavne o osu Delvon Johnson, Spencer Svejcar, Lamb Autrey a Ladislav Pecka. “Čaká nás silný súper, ktorý dominuje v slovenskej najvyššej súťaži a v domácom prostredí je ešte silnejší. Dá sa očakávať, že na nás výrazne pritlačia v obrane, na čo nás veľmi dobre pripravil zápas v Pardubiciach. Z neho sme si odniesli mnoho poznatkov, ako a čo zlepšiť. V utorok uvidíme, či sa to podarilo, ale rozhodne nejdeme zápas len odohrať, ale skúsiť zaskočiť súpera,” vyjadril sa pre oficiálny klubový web pivot Ústí nad Labem Ladislav Pecka. 

Aktuálne info: Patrioti využili voľný víkend na oddych aj na tréning, v ktorom sa snažili do herného systému zapracovať poslednú posilu Obieho Trottera. Zdravotný stav v tíme sa nezmenil, do hry ešte nezasiahne Edo Kotásek, zvyšok tímu je v poriadku. Levičania vedia, že každý jeden kôš na oboch stranách palubovky môže byť v konečnom účtovaní extrémne dôležitý, keďže po druhom zápase môže rozhodovať skóre. Aj preto sa očakáva 100% nasadenie oboch tímov od prvej do poslednej minúty a poriadny boj. Hráči sa v ňom budú spoliehať aj na hlasitú podporu z hľadiska. Na Facebook stránke Patrioti Levice prebieha zdieľačka o pitný režim na jeden mesiac od nášho partnera spoločnosti Budiš.

Vstupenky a organizačné pokyny: Vstup do športovej haly je v režime OP /očkovaní a prekonaní, aj mládež od 12 rokov a 2 mesiacov/, pripravte si doklad pri vstupe do ŠH. Počas celého pobytu v športovej hale treba mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom. Vstupenky sú v predaji do 16.00 hod. v Sýpke u Patriotov. Pokladne sa otvárajú o 18.00 hod., vstupeniek je stále dostatok, nenechajte si však príchod do športovej haly na poslednú chvíľu, vyhnete sa čakaniu v radoch. Na vstup na zápas platia všetky typy permanentiek , neplatia však na konkrétne miesta, keďže sedenie je obmedzené na každý druhý rad. Počas prestávok a po zápase je zákaz pohybu po hracej ploche.

Rozhodujú: Aleksandar Radonjič, Miloš Stokič, Milan Stojančevič /Rakúsko/

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice