5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLV šlágri Niké SBL triumf Patriotov

27. januára 2024

Skvelý súboj aktuálne dvoch najlepších tímov v lige videla zaplnená športová hala v Leviciach. Najvyššia ligová návšteva v sezóne sledovala vyrovnaný prvý polčas, v ktorom mali okrem úvodu, mierne na vrch hráči hostí, keď sa Patrioti trápili hlavne v koncovke. Po zmene strán zaradili žlto-zelení vyšší rýchlostný stupeň na oboch stranách palubovky a zápas postupne úplne ovládli. Vo výbornej atmosfére o ktorú sa postarali oba fanúšikovské tábory sa hral zápas na úrovni play-off a rozhodne sa bolo na čo pozerať. Levičania vďaka skvelej obrane a strelecky disponovanému Aaronovi Wheelerovi dosiahli štvrtý domáci triumf v rade a na čele tabuľky si vytvorili mierny náskok.
O týždeň v sobotu privítajú Patrioti na domácej palubovke Lučenec.

Patrioti Levice – MBK Baník Handlová 80:62 (19:19, 18:21, 24:15, 19:7)

Patrioti: Wheeler 27, Kováč 18, Adaway 12, Howard 7, Vrbica 4 (Bojanovský a D. Kneževič po 5, Solčánsky 2, Chaban, Kulčár, Krajčovič a Tončík 0)

Handlová: Scott 16, Harris 11, Petráš 9, Balčiunas 8, Láštic 5 (Pipíška 6, Todorovič 4, Mirotič 3, Bolf, Kádaši, Obert a Vranský 0)

TH: 19/13 – 11/9, Fauly: 17 – 24, Trojky: 9 – 5, Rozhodovali: Tomašovič, Ribakovs, Sirocký

Divákov: 1750

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: Dobrý zápas vo výbornej kulise, malo to atmosféru boja o prvé miesto v tabuľke. Sme šťastní, že sme to zvládli víťazne. Pre nás výborný druhý polčas, dobrá obrana a dobrá energia. Sme radi za toto víťazstvo.”

Ben Kováč, hráč Patriotov: “V tomto zápase bola dobrá energia. Zo začiatku sme trošku zaspali a robili sme malé chyby. Chýbajú nám dvaja hráči a ešte sa nám trochu zranil aj Howard, ale myslím si, že sme mali veľkú bojovnosť a kolektívne sme hrali výborne. Padali nám aj ťažké strely. A chcel by som sa hlavne poďakovať fanúšikom za vynikajúcu podporu.”

Nenad Miloševič, tréner Handlovej: “Gratulujem Leviciam k zaslúženému víťazstvu. Myslím si, že konečné skóre neodzrkadľuje celkový zápas. Na slovenské pomery bol tento zápas na vysokej úrovni. My sa snažíme byť každý deň najlepší v našej vlastnej verzii. Išli sme s dobrým cieľom odohrať zápas a vôbec sme neriešili, či vyhráme alebo nie. Chceli sme však vyhrať, ale vidno veľkú skúsenosť Levíc. Boli pokojnejší a odohrali ich bežný zápas.”

Branislav Pipíška, hráč Handlovej: “Škoda tohto zápasu. Začali sme dobre, prvý polčas sme hrali to, čo sme chceli. Hrali sme agresívne v obrane a v útoku sme riešili situácie s rozumom. Bohužiaľ, do druhého polčasu sme nastúpili tak, ako sme nastúpili. Levice si vytvorili náskok a už ho nepustili, len ho navyšovali. Nevadí, ideme ďalej a pripravíme sa na stredu.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice