5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti privítajú druhú Handlovú

26. januára 2024

Levičania zvládli v stredu derby proti Nitre. Po zlepšenom druhom polčase vyhrali 82:51 a dobre sa naladili na sobotný duel dvoch najlepších tímov aktuálnej tabuľky Niké SBL. Do hry sa prvýkrát v stredu dostal Mašan Vrbica, ktorý ukázal výborný prehľad v hre a prihrávky. Uvidíme, ako si dvojica Vrbica – Kneževič poradí s americkou dvojicou v drese Handlovej – Scott a Harris, ktorý ťahá „baníkov“ v tejto sezóne.  “Sobotňajší duel bude pre nás veľkým zápasom. Vieme, že Handlová má kvalitný tím, takže budeme musieť prísť pripravení a byť odhodlaní bojovať celých 40 minút. Na zápas sa teším, hlavne na divákov, ktorí sú našim šiestym hráčom,” uviedol Aaron Wheeler.

Handlová zatiaľ prežíva sezónu snov. Naposledy vyhrala celkom jasne v Komárne 84:68 a drží sa v tabuľke s Patriotmi na samom vrchole. Po príchode skúseného Petráša má kvalitu aj pod košom a na náš tím nečaká v sobotu večer ľahká práca. “Levičania hrajú výborný basketbal, majú najlepší prietok lopty, skvelú tranzíciu a v obrane sú veľmi stabilní. My dobre vieme proti komu nastúpime a poctivo sa pripravujeme. Verím v dobrý zápas a uvidíme, na čo nám budú sily stačiť,” prezradil tréner Nenad Miloševič. “V sobotu nastúpime v Leviciach proti úradujúcemu majstrovi. Je to najlepší tím v súťaži, napriek tomu verím, že šancu na úspech máme. Pokiaľ chceme premýšľať o víťazstve, musíme odohrať celých štyridsať minút s veľkou energiou. V aktuálnej sezóne sme už raz pod košmi Patriotov uspeli. Preto si myslím, že ak pôjdeme na 100%, dokážeme to znova,” dodal Mihailo Todorovič.

Handlová je mimochodom tímom s najlepšou bilanciou na palubovkách súperov /7 víťazstiev – 3 prehry/. V prvom vzájomnom meraní síl zvíťazila na našej palubovke košom so záverečným klaksónom 78:80, Patrioti potom vyhrali v Handlovej 88:70.

V šlágri kola sa očakáva plný dom. Vstupenky sú v predaji online tu. Pokladne sa otvárajú hodinu pred zápasom. V rámci projektu „Zober svoju bandu na basket“ si môže mládež do 18 rokov zakúpiť zľavnené vstupenky, minimálny odber je 3 kusy! Na parkovanie využite odstavné plochy pri futbalovom štadióne (ul. Podjavorinská, alebo pri OC Tesco).

V polčasovej prestávke nás čaká vystúpenie mažoretiek z formácie VinLev, upratovacia čata a vyžrebovanie zdieľačky, do ktorej sme tento krát venovali vstupenku na ples Patriotov!

18.00 PATRIOTI LEVICE – MBK BANÍK HANDLOVÁ

Delegácia rozhodcov:  Zdenko Tomašovič, Artjoms Ribakovs, Richard Sirocký

livestream livestats

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice