5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti dnes privítajú Lučenec

3. februára 2024

V 27.kole Niké SBL privítajú Patrioti na domácej palubovke BKM Lučenec. Ukončia tak sériu piatich domácich zápasov a zároveň uzavrú tretie štvrtinu súťaže. Pre Patriotov to bude na dlho posledný domáci duel, ten ďalší odohrajú až 16.marca.

Štyri domáce triumfy v rade, naposledy skvelý zápas a plný dom proti Handlovej (80:62). To je asi najlepšia pozvánka na dnešný večer do športovej haly v Leviciach. Zdravotný stav v tíme je relatívne dobrý, do hry nezasiahne len David Abrhám, ktorý si lieči poranený členok. “Tešíme sa, že sme na víťaznej vlne, o to viac, že je menej ako dva týždne pred Česko-slovenským pohárom. Naposledy, keď sme hrali proti Lučenecu, neukázali sme svoj plný potenciál, takže tento zápas bude veľmi dôležitý. Celý týždeň sme na tréningu dobre a tvrdo pracovali a som si istý, že všetci máme cieľ na sobotu jasný,” vyhlásil Jalen Adaway.

Lučenec mal zo všetkých najdlhšiu pauzu, čo určite prišlo vhod po sérii horších výsledkov. Už päť zápasov sa nedočkali úspechu a jediným pozitívom je, že Nitra tohto faktu nevyužila. K majstrovi prichádzajú s tým, že nemajú čo stratiť, čo môže byť pre “pelikánov” mierna výhoda. Musia ju ale samozrejme preukázať na palubovke. “Po dvojtýždňovej prestávke sme opäť motivovaní hrať. Veľmi dobre vieme, že ideme na palubovke najlepšieho tímu Slovenska a bude to skutočne ťažký zápas. Nebude ľahké prekvapiť takýto tím dvakrát v tej istej sezóne. Hrajú momentálne veľmi dobre a s vysokou intenzitou v obrane. Na druhej strane, prídeme pripravení a tešíme sa na to, ako ukážeme tiež naše dobré veci, aby sme zabojovali o víťazstvo,” prezradil kormidelník Jordi Guárdia.

Vstupenky sú v predaji online na tomto odkaze. Pokladne sa otvárajú tradične hodinu pred zápasom. Pokračujeme v akcii pre mládež do 18 rokov – zober svoju bandu na basket – pri zakúpení minimálne troch vstupeniek je cena 2,-Eur/ks. 

18.00 Patrioti Levice – BKM Lučenec
livestats  – livestream 

Delegácia rozhodcov: Zdenko Zubák, Eduard Uhrin, Peter Bullo

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice