Niké SBLV Prievidzi prehra najtesnejším možným rozdielom

24. októbra 2020by Laci Garaj

Patrioti Levice prehrali druhýkrát v sezóne najtesnejším možným rozdielom, palubovku Prievidze stále nedokázali odkliať. V 8. kole Slovenskej basketbalovej ligy podľahli tomuto súperovi 75:76.

Stretnutie sa začalo dosť ofenzívne, Levičania si rýchlo vypracovali tesné vedenie a dokázali si ho aj udržiavať. V úvode to opäť pálilo Wade-Chatmanovi, ale súper dobiedzal hlavne streľbou za tri body. Postupne tempo opadlo, viac sa bojovalo, a to Patriotom nevoňalo. Prvú štvrtinu napokon prehrali 18:19, keď posledné slovo v tejto časti mal Majerčák. Druhá 10-minútovka sa niesla v znamení dobrej energie Černokojeva a správnymi odpoveďami zverencov trénera Michala Madzina na hru domácich. Patrioti konečne hrali zodpovedne na oboch stranách palubovky, navyše zbytočne nestrácali lopty. Dobrou správou bol tiež návrat Martina Bachana na palubovky. K záveru polčasu prišli chyby, no do šatní sa šlo za stavu 42:37 v prospech hostí.

Po prestávke ustáli Patrioti nástup do diania na ihrisku, svoje vedenie zvyšovali, až sa dostalo do dvojcifernej hodnoty. Lenže na to prišiel výpadok v koncentrácii, Prievidza sa razom vrátila do hry a rozdiel bol dlho v jednom útoku. Do záverečnej časti išli Levice za stavu 53:55 z ich pohľadu. Štvrtá štvrtina priniesla podľa očakávania boj o každú loptu a kôš, tímy si striedali tesný náskok. Kľúčové momenty zvládli v týchto okamihoch Wade-Chatman, Krajčovič a Bojanovský. Bolo tak jasné, že o osude stretnutia sa rozhodne v samotnom závere. V ňom úradoval ex-hráč Levíc Miha Vašl, ale poďme postupne. Najskôr upravoval trojkou na 73:72, na čo odpovedal 20 sekúnd rovnakou mincou Krajčovič. O 7 sekúnd padla ťažká Vašlova trojka do koša – 76:75, poslednú akciu mali však v rukách Patrioti. Tá rozhodne nedopadla podľa ich predstáv, preto ich čierna séria v Niké aréne pokračuje aj naďalej.

SBL 2020/2021 – 8. kolo:

BC Prievidza – Patrioti Levice 76:75 (19:18, 18:24, 18:11, 21:22)

Prievidza: Vašl 22, Majerčák 16, Bjeletič 10, Robertin 8, Louiserre 4 (Seljaas 12, Kincel a Pasovský po 2, Lukáč 0)

Levice: Wade-Chatman 20, Bojanovský 16, Krajčovič 12, Vrkič 11, Abrhám 3 (Černokojev 8, Juríček 5, Bachan a Chaban 0)

TH: 17/12 – 9/7, Fauly: 15 – 18, Trojky: 10 – 8, Rozhodovali: Tomašovič, Margala, Lamoš

Povedali po zápase:

Maroš Helmecy, tréner Prievidze: „Gratulujem hráčom, ktorí zostali sústredení a udržali energiu celých 40 minút. Aj keď sme prehrávali dvojciferným rozdielom, nezlomili sme sa a vrátili sme sa naspäť do hry. Opäť sme ukázali niečo z našich schopností, ale v stredu máme ťažký zápas v Lučenci. Stojíme pevne na zemi. Teraz môžeme oslavovať, ale od pondelka sa ideme pripravovať na nasledujúci duel.“

Dragan Bjeletič, hráč Prievidze: „Mali sme väčšiu túžbu po víťazstve, čo sme ukázali aj na ihrisku. Na tréningoch robíme progres a tvrdo pracujeme, čo sa prejavuje aj na palubovke a to je dôležité.“

Michal Madzin, tréner Levíc: „Gratulujem Prievidzi k víťazstvu. Bol to pre nás smolný zápas. Mali sme si postrážiť vedenie, ktoré sme mali, čo sa nám nepodarilo. Koncovka bola hop alebo trop a tentokrát to vyšlo Prievidzi.“

Viktor Juríček, hráč Levíc: „Ešte stále sa hľadáme. Máme si toho veľa čo povedať. Musíme prísť ako tím na svoju identitu a zlepšovať sa do ďalších zápasov.“