4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrestupyVrkič opúšťa rady Patriotov, využil ponuku z Iránu

25. októbra 2020

Stretnutie v Prievidzi bolo pre Zorana Vrkiča posledným v drese Levíc. Chorvátsky basketbalista odchádza do Iránu, kde bude hrať opäť za Exxon Sport Club.

Vrkič prišiel k Patriotom ako náhrada za vtedy zraneného Martina Bachana. V Leviciach sa plánoval rozohrať a mal otvorený kontrakt, ktorý mu umožňoval odchod v prípade lukratívnejšej ponuky. Tá napokon prišla z klubu, v ktorom hral v predchádzajúcom ročníku. Chorvátsky basketbalista tak odchádza do iránskeho Exxonu.

V bielo-zelenom drese odohral 33-ročný basketbalista aj pod vplyvom zranenia 6 duelov, priemerne si zapisoval do štatistík 11,3 bodu, 2,2 doskoku, 1,7 asistencie a 1 zisk. „Zoran dostal ponuku z klubu v Iráne, kde pôsobil aj v minulej sezóne a požiadal nás o uvoľnenie. Keďže finančne tejto ponuke nie je možné konkurovať, dodržali sme slovo a Zoranovi sme umožnili odchod podľa našej dohody. Samozrejme, bola to pre nás veľmi nepríjemná správa, keďže sa po zranení začal dostávať do formy. Mrzí nás jeho zranenie členka, ktoré prišlo v najmenej vhodný čas. Aj po ňom však ukázal, aký je profesionál a denno-denne tvrdo pracoval na svojom návrate na palubovku. Je nám ľúto, že odchádza práve teraz, keď je družstvo v hernej kríze a jeho skúsenosti by sa nám zišli. Ďakujeme mu za jeho pôsobenie u nás a prajeme mu všetko dobré v jeho ďalšej kariére. Cítil sa u nás dobre a nevylúčil ďalšiu spoluprácu v budúcnosti. My teraz potrebujeme vrátiť tímu sebavedomie a naštartovať ho. O tom, či príde v družstve k ďalším zmenám, je teraz predčasné hovoriť. V prvom rade, čakáme od každého jedného hráča, ktorý je v tíme, maximálne nasadenie na tréningoch, aj v zápasoch a veríme tomu, že sa to následne prejaví aj na výsledkoch,“ vysvetlil situáciu generálny manažér Ladislav Garaj.

Autor: Michal Duchovič

Foto: Lukáš Droppan 

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice