5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLĎalšia šanca na zlomenie prievidzskej “kliatby”

23. októbra 2020

Pre Patriotov sa na hornej Nitre začína druhá šestina základnej časti, v rámci 8. kola Slovenskej basketbalovej ligy sa predstavia v Prievidzi, kde sa pokúsia zlomiť dlhoročnú kliatbu spojenú s prehrami.

BC Prievidza – Patrioti Levice (18.00 h)

K zápasu: Prievidza zatiaľ úspešne popiera predsezónne prognózy, ktoré ju radili na posledné miesto v tabuľke. Mladý kolektív okolo kouča Maroša Helmecyho totiž čoraz viditeľnejšie ukazuje svoju kvalitu. A ako bonus, jeho hráči dokážu zvládnuť aj tesné koncovky, ako tomu bolo v stredu proti Interu (75:72). Doma sú Prievidžania sú silní, čo by radili ukázali aj proti Leviciam. “Levice majú skúsený tím, s viacerými slovenskými reprezentantmi, doplnený o kvalitných legionárov. Musíme začať s väčšou energiou a odhodlaním. Dôležitým faktorom bude postrážiť si obranný doskok a komunikovať v obrane. S agresívnou a tímovou obranou príde aj sebavedomie v útoku, tak ako tomu bolo aj v poslednom zápase s Interom. Ak udržíme koncentráciu a nasadenie celých 40 minút, tak verím, že budeme úspešní,” vyhlásil hráč Prievidze Samuel Kincel.

Výkony Patriotov sú naproti tomu ako na hojdačke, čoraz viac začína znieť fakt, že zatiaľ zaostávajú svojou hrou a dosiahnutými výsledkami za očakávaniami. Pod Tatrami v podstate nemali nárok na dravejší Svit, napokon odchádzali z ich palubovky s prehrou o 20 bodov (74:94). V druhej šestine základnej časti ich čaká viac stretnutí u súperov, no hneď ten prvý by mohol ukončiť ich dlhoročné trápenie v Niké aréne. Naposledy totiž v nej uspeli 14. januára 2013, takže na výhru čakajú už takmer 8 rokov. “Pre nás veľmi dôležitý zápas, aby sme potvrdili našu kvalitu po zbabranom zápase vo Svite a ukázali dobrý tímový výkon. Myslím, že sme v Prievidzi nevyhrali už nejaký ten rok, tak si myslím, že toto je najlepší čas to prelomiť,” povedal pivot Levíc Boris Bojanovský.

Aktuálne info: Aj tretie testovanie Patriotov dopadlo dobre, okrem dlhodobo zraneného Pažického, je zvyšok tímu zdravotne v poriadku. A tak dnes môžu Levičania /v zostave už aj s pripraveným Martinom Bachanom/ napraviť nepodarený výkon zo zápasu proti Svitu. Odhodlanie v tíme je veľké, teraz ho už len úspešne preniesť na palubovku v zápase.

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Martin Margala, Roman Lamoš

Na čo sa zamerať: Nesmierne dôležitou súčasťou hry Prievidze je produkcia Mateja Majerčáka, podobne to majú aj Levice, ktoré majú na tomto poste duo Šimon Krajčovič a Henri Wade-Chatman. Nemenej kľúčové bude aj dianie pod košom, v domácom drese operuje hlavne v tomto priestore Dragan Bjeletič. Hostia sa môžu tradične spoľahnúť na služby Borisa Bojanovského. Bude mať jeden z týchto faktorov veľký vplyv na výsledok?

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice