4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLV Prievidzi o predĺženie víťazných sérií

12. marca 2024by Laci Garaj

Druhýkrát v priebehu piatich dní cestujú Patrioti na Hornú Nitru, tento krát sa predstavia na palubovke tímu, ktorý ťahá v lige najdlhšiu sériu víťazstiev. BC Prievidza vyhrala osem ligových zápasov v rade a v tabuľke sa posunula medzi najlepšie tímy súťaže.

Zaujímavosťou je, že Prievidza odštartovala svoju víťaznú sériu začiatkom januára práve na palubovke Levíc. Patrioti v oslabenej zostave nedokázali čeliť výbornému výkonu súpera a v domácej súťaži utrpeli najvyššiu prehru v sezóne 68:87. Práve toto víťazstvo naštartovalo víťaznú sériu, Prievidza v tomto kalendárnom roku ešte neprehrala.  “Určite musíme začať od začiatku na 110%, aby sme zvíťazili. Musíme si dať pozor na ich rýchly prechod do útoku a silné individuality v tíme. Náš zápas je zároveň trhákom kola, my máme osem výhier v rade, Levice sedem. Jedna séria sa pretrhne a verím, že práve my budeme tí, ktorí sa na konci budú radovať z dalšej výhry. Atmosféra bude podľa mňa podobná ako na derby, takže o to viac sa oplatí prisť do haly. Teším sa na to,” uviedol Patrik Lukáč.

Náš tím zvládol sobotňajší súboj prvého s druhým tímom tabuľky na jednotku. Levičania pôsobili v zápase veľmi dobrým dojmom a hlavne v prvom polčase súpera prakticky k ničomu nepustili. Dobre sa tak pripravili na duel v Prievidzi. Tam už Levičania raz v tejto sezóne uspeli, keď o ich tesnej výhre rozhodol Jalen Adaway úspešnou trojkou pár sekúnd pred koncom zápasu. Následne ale Prievidza túto prehru oplatila Patriotom na ich palubovke aj s úrokmi. Zdravotný stav v tíme trénera Michala Madzina je dobrý.  “Očakávame ťažký zápas, Prievidza má aktuálnu skvelú formu, tento rok ešte neprehrala. Hrajú dobrý basketbal a bude im fandiť celá hala. Ak chceme zvíťaziť, tak sa musíme dobre pripraviť a ísť do zápasu na 110 percent,” povedal pred zápasom Draško Kneževič. Levičania majú motiváciu navyše, čo potvrdil aj Rob Howard: “V stredajšom zápase sa chceme pomstiť za prehru proti Prievidzi, ktorá nás zdolala na našom ihrisku začiatkom tohto roka. Myslím si, že pre divákov to bude skvelý zápas, verím, že s víťazným koncom pre Levice“.

V Prievidzi sa očakáva búrlivá kulisa, ktorú by mali vytvoriť oba fanúšikovské tábory. Fanbus odchádza od Domu Športu o 16.45 hod., ešte stále je možnosť prihlásenia sa na výjazd. Súboj štartuje o 19.00, naživo ho vysiela RTVS Šport.

19.00 BC PRIEVIDZA – PATRIOTI LEVICE

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Marek Kúkelčík, Stanislav Bara

Naživo RTVS ŠportLivestats

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice