4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLLevičania ovládli šláger kola dominantným výkonom

10. marca 2024by Laci Garaj

Patrioti uspeli v šlágri 30.kola Niké SBL pred zaplnenou športovou halou v Handlovej v pomere 69:86 a upevnili si prvú pozíciu v tabuľke. Od úvodnej minúty bolo vidieť na Levičanoch, že po dlhej pauze mali po basketbale poriadny hlad. Aktívnou hrou na oboch stranách palubovky si vytvárali prevahu, z ktorej narastal ich náskok až na polčasových 23 bodov. Na domácom družstve bola cítiť ešte nezohratosť a proti skvele fungujúcej defenzíve Patriotov sa dlho strelecky trápili. Po prestávke išli Levičania až do 30-bodového vedenia (34:65), domáci tím ale potom dokázal z výrazného náskoku Patriotov skresať na prijateľnejší rozdiel. V búrlivej atmosfére  hnala Levičanov dopredu zhruba sto členná skupina fanúšikov, ktorej sa hráči odmenili veľmi dobrým výkonom a víťazstvom.
V stredu čaká na náš tím ďalšia ťažká skúška, tentokrát na palubovke Prievidze.

MBK Baník Handlová – Patrioti Levice 69:86 (13:25, 14:25, 18:17, 24:19)

Handlová: Johson 21, Petráš 14, Láštic 9, Marrow 6, Yarbrough 5 (Balčiunas a Pipíška po 5, Moffe 4)

Patrioti: Adaway 25, Howard 17, Wheeler 11, Kováč 9, Vrbica 8 (Abrhám 7, Bojanovský 6, Kneževič 3, Solčánsky 0)

TH: 19/14 – 20/13, Fauly: 20 – 21, Trojky: 3 – 7, Rozhodovali: Tomašovič, Ribakovs, Izák

Povedali po zápase:

Nenad Miloševič, tréner Handlovej: “Gratulujem Leviciam k víťazstvu. Pozitíva v tejto hre sú, že sme sa našli, čo nám ide a čo nie. Nastali u nás zmeny, ktoré sa riešia na začiatku sezóny, my musíme zostavovať tím počas poslednej časti sezóny. Chlapci odohrali s chybami celkom dobrý zápas.”

Branislav Pipíška, hráč Handlovej: “Vedeli sme, čo nás čaká, prakticky v novej zostave sme mali premiéru proti najkvalitnejšiemu súperovi v súťaži. Tento zápas poslúžil na to, aby sme zistili, kde sa v súčasnosti nachádzame. Verím, že sa v ďalších zápasoch budeme zlepšovať a dosiahneme ciele, ktoré sme si pred sezónou stanovili. Chcel by som sa úprimne poďakovať handlovským fanúšikom, ktorí nám vytvorili užasnú atmosféru. Napriek tomu sa nám kvalitné Levice zdolať nepodarilo. Ideme ďalej a veríme, že sme posledné slovo nepovedali.”

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Mali sme dobrý vstup s dobrou energiou. Nevedeli sme, ako sa prejavíme po dlhej pauze. Od začiatku sme si vybudovali náskok, ktorý nám dal zápas do našich rúk. Handlová sa v závere dotiahla, ale dôležitými košmi sme dokázali udržať náskok.”

David Abrhám, hráč Patriotov: “Vedeli sme, že to nebude ľahké. Som rád, že sme po pauze vstúpili výhrou. Hrali sme tak, ako sme mali dohodnuté. Na konci sme si to mohli ustrážiť, keď sa Handlová dotiahla. Nevzdali sa a bojovali, ale dotiahli sme zápas do víťazného konca.”

 

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice