4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLNaša víťazná séria skončila v Prievidzi

14. marca 2024by Laci Garaj

Sedem zápasová víťazná séria Patriotov v Niké SBL skončila prehrou v Prievidzi v pomere 80:71. Jeden z najlepších ligových zápasov v tejto sezóne pred výbornou diváckou kulisou ovládol domáci tím, ktorý menej kazil a v zlomových momentoch zápasu mal presnejšiu mušku v zakončení. Levičania po väčšinu zápasu len doháňali vedenie domáceho tímu, po vyrovnanom prvom polčase sa zápas zlomil v tretej desaťminútovke, kde Prievidza odskočila na desaťbodový rozdiel. Hoci sa v záverečnej časti hry snažili Patrioti priblížiť, dostali sa len na šesť bodový rozdiel, viac im už domáci tím nedovolil a zaslúžene zvíťazil.
V sobotu privítame na domácej palubovke od 19.00 hodiny v derby zápase Komárno.

BC Prievidza – Patrioti Levice 80:71 (24:22, 18:18, 22:14, 16:17)

Prievidza: Milner 18, Belikov 16, Jackson 14, Rhodes a Taylor po 13 (Bolek 6, Chlupis, Kincel, Lukáč a Teličák 0)

Levice: Howard 14, Vrbica 13, Adaway 12, Kováč 5, Wheeler 4 (Bojanovský 12, Abrhám 9. D. Kneževič 2)

TH: 13/8 – 17/15, Fauly: 15 – 17, Trojky: 6 – 6, Rozhodovali: Tomašovič, Kúkelčík, Bara

Divákov: 1800

Povedali po zápase:

Saša Jankovič, tréner Prievidze: “Keby nám niekto pred sezónou povedal, že Prievidza, ktorá posledných pár rokov patrila na spodnú priečku tabuľky, zrazu bude ťahať sériu deviatich výhier a budeme na druhom či treťom mieste, tak by nám asi všetci povedali, že sme blázni. Chalani sú výborní, sú to makači, výborná partia, je medzi nimi výborná chémia. Počúvajú, pracujú na sebe a ja som spokojný, toto víťazstvo patrí im. Takúto dlhú víťaznú sériu pripisujem tímovej hre, dobrej práci na tréningoch a kolektívu. Môžete mať v klube silné mená, no ak nemáte chémiu, tak je vám to v dnešnom basketbale zbytočné. Samozrejme, fanúšikovia boli taktiež výborní. Myslím si, že si veríme na každého súpera, ideme od zápasu k zápasu. Máme za sebou deväť vyhratých zápasov, teraz nás však čaká ťažký duel – derby. Teraz trochu oslávime, no vo štvrtok sa ideme pripravovať ďalej. Myslím si, že títo chalani zvládnu túto sezónu spraviť ešte veľké veci.”

Lukáš Bolek, hráč Prievidze: “Veľké víťazstvo pre náš tím, najmä z toho hľadiska, aby sme si uvedomili, že tento rok môžeme niečo dokázať. Bolo to skvelé, skvelá atmosféra od našich fanúšikov, ktorým by som chcel poďakovať, pretože práve oni nám dali energiu na to, aby sme zvládli tento zápas.”

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Oba začiatky polčasov nám ušli. Prvý polčas sme začali veľmi zle a to isté v tretej štvrtine. Prievidzu sme nechali odskočiť na 10-12 bodov a potom to bolo veľmi ťažké stiahnuť. V prvom polčase sme síce išli aj do vedenia, no bolo tam príliš veľa stratených lôpt a zlých riešení. Prievidza nás do týchto riešení donútila a zaslúžene vyhrala. Streľba nebola ideálna, no Prievidza nás donútila strieľať v časových tiesňach, čiže pre hráčov to bolo o to náročnejšie.”

Ben Kováč, hráč Levíc: “Ťažký zápas, Prievidza mala víťaznú šnúru, čo sme vedeli, no sme sem neprišli s potrebným nasadením na výhru. Mohlo to skončiť aj o 15 alebo 20, Prievidza si jednoducho zaslúžila vyhrať. V sobotu nás čaká zápas s Komárnom, ideme sa pripravovať, ideme späť na víťaznú šnúru.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice