5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLV predposlednom kole nás čaká derby v Nitre  

29. marca 2024

Domáci tím, ktorý stratil šancu na postup do play-off a Patrioti ako víťaz základnej časti Niké SBL si to rozdajú v predposlednom kole Niké SBL v klasickom derby od 15.30 hod. v hale SPU.

Nitra, hoci je jej osud v tejto sezóne už spečatený, sympaticky bojuje až do konca, čoho dôkazom je prekvapivá výhra nad Rytiermi (91:79). “Opäť privítame doma kvalitné družstvo Levíc, tešíme sa na derby zápas, ktorý sprevádza vždy dobrá atmosféra, nie len vďaka našim fanúšikom, ale aj vďaka fanúšikom z Levíc. Pozývame ich, nech prídu povzbudiť svoje družstvo, pretože sme veľmi nabudení po víťazstve so Spišskou a môže byť, že to s nami nebudú mať ľahké,” myslí si tréner Ľubomír Urban.

Náš tím pripravujúci sa na štvrťfinále play-off proti Lučencu naposledy zdolal doma so šťastím po veľkej dráme Svit po tom, ako súboj rozhodol pol sekundy pred koncom Draško Kneževič. Ten sa na palubovke Nitry nepredstaví, keďže ho trápi zranenie. Do hry taktiež nezasiahne Patrik Pažický, ktorý má opäť problémy s členkom, otáznik visí aj nad štartom dvojice Kováč – Wheeler. Šancu tak dostanú ďalší hráči, ktorí môžu zabojovať o svoju pozíciu v tíme a získať dôležité skúsenosti. Aj napriek oklieštenej zostave chcú Patrioti v Nitre bodovať naplno a potešiť svojich fanúšikov, ktorí sa do Nitry chystajú tento krát individuálnou dopravou.V sobotu nás čaká zápas v Nitre. Tým, že hráme až v sobotu, tak máme dosť času na odpočinok a čo najlepšie sa pripraviť na zápas. Budeme radi, keď nás príde povzbudiť čo najviac fanúšikov, prezradil Patrik Pažický. 

15.30 SLÁVIA SPU NITRA – PATRIOTI LEVICE

Delegácia rozhodcov: Jakub Izák, Richard Sirocký, Peter Bullo

LivestatsLivestream

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice