5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

InéNiké SBLChaban predĺžil spoluprácu s Patriotmi

26. marca 2024

Odchovanec levického basketbalu Daniel Chaban ostáva súčasťou tímu aj pre nasledujúce dve sezóny. Dvadsaťdva ročný rozohrávač sa dohodol s vedením klubu na predĺžení spolupráce na sezóny 2024-26.

Daniel Chaban je súčasťou tímu už štvrtú sezónu. V tej aktuálnej nastúpil v drese Patriotov celkovo v 22 zápasoch, v ktorých odohral v priemere 11 minút. Chaban je okrem toho súčasťou spoločného projektu do 23 rokov, kde pomohol tímu MŠK Patrioti Žiar nad Hronom k postupu do nadstavbovej skupiny o 1. – 4.miesto.

Ladislav Garaj, generálny manažér Patriotov: “Je pre nás dôležité, že naši mladí hráči majú záujem pokračovať v našom tíme a sú odhodlaní zabojovať o svoje minúty v podstatne náročnejšom prostredí, ako by mali možno v iných tímom. Na druhej strane tu ale majú vytvorené nadštandardné podmienky na svoj rozvoj, trénujú s kvalitnými spoluhráčmi a už v mladom veku majú možnosť zažiť účasť v európskych pohároch, čo sa niektorým hráčom nepodarí za celú kariéru. Dano nás podržal v tejto sezóne v niekoľkých zápasoch, keď sme mali zranených oboch rozohrávačov, čo bola pre neho skvelá skúsenosť, ktorú určite zúročí v nasledujúcom období. Je obdivuhodné, ako zvláda skĺbiť štúdium s náročným programom Patriotov, v čom sa klub aj v budúcnosti bude snažiť pomôcť.”

Daniel Chaban, hráč Levíc: “Chcel by som sa v prvom rade poďakovať klubu, že mi dal možnosť pokračovať v Leviciach. Hlavnú rolu pri podpise zohralo to, ako ma klub dlhodobo podporuje pri mojom vysokoškolskom štúdiu a dokázali sme nájsť spoločnú reč pri skĺbení športu a štúdia. Aj napriek tomu si myslím, že som už nabral určité skúsenosti, ktoré by som chcel ďalej zúročiť a postupne sa zapracovať do stabilnej rotácie tímu.”

Patrioti majú na budúcu sezónu tak už pod zmluvou trojicu mladých hráčov – Alex Krajčovič, Samuel Solčánsky, Patrik Pažický a Daniel Chaban .

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice