5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLV 35. kole víťazstvo na palubovke Nitry, priestor dostali aj mladí hráči

30. marca 2024

Patrioti v predposlednom kole Niké SBL nezaváhali a aj v neúplnej zostave zvíťažili na palubovke Nitry. Ďakujeme takmer stovke našich fanúšikov, ktorí nám v Športovej hale SPU znova vytvorili domáce prostredie! Základnú časť súťaže ukončíme doma o týždeň v sobotu o 17.30 hod. proti Lučencu.

Slávia SPU Nitra – Patrioti Levice 71:84 (14:20, 20:28, 16:16, 21:20)

Nitra: Kotásek 24, J. Vojtek 18, L. Foltín 7, Urban 6, Kobulnický 4 (Ricketts a Williams po 6, Linder, Mäsiar a Tchúr 0)

Levice: Howard 28, Adaway 15, Bojanovský 8, Abrhám 5, Vrbica 4 (Krajčovič 12, Solčánsky 6, Kulčár 3, Chaban 0)

TH: 6/5 – 24/20, Fauly: 20 – 12, Trojky: 12 – 8, Rozhodovali: Izák, Sirocký, Bullo

Povedali po zápase:

Ľubomír Urban, tréner Nitry:“Hneď prvé dojmy sú veľká spokojnosť. Ako sme očakávali, prišlo veľa divákov z Levíc, čiže atmosféra na zápase bola výborná. Myslím si, že obe družstvá sa snažili podať veľmi dobrý výkon a my sme o to radšej, že sme boli dlho vyrovnaným súperom veľkého favorita našej ligy. Myslím si, že aj zo strany rozhodcov to bol vysokoprofesionálny výkon a preto by som sa im rád poďakoval. V toto sviatočné popoludnie sme mali všetci pekný zážitok. Bodaj by takýchto krásnych basketbalových zápasov bolo čo najviac.”

Lukáš Foltín, hráč Nitry: “Zahrali sme si s Levicami výborný basketbal. Čo by som vyzdvihol je, že sme výborne spolupracovali a hrali sme kolektívne. Poďakovanie patrí aj divákom, ktorí nám vytvorili výbornú atmosféru.”

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Myslím, že to bol korektný zápas z oboch strán. Pre nás možno škoda, že vedenie, ktoré sme mali, sme v tej štvrtej štvrtine trošku zdramatizovali. No v každom prípade som rád, že sme zápas zvládli tak, ako to vyzeralo a každý, kto bol na ihrisku, hral svoje miesto.”

Boris Bojanovský, hráč Patriotov: “Sme radi, že sme mohli použiť aj mladších hráčov, nebolo to úplne jednoduché. Nitra sa na konci doťahovala, ale som rád, že sme zápas dotiahli do víťazného konca.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice