4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLV krátkom slede si Levice opäť zmerajú sily so Svitom

9. marca 2021

Opäť po 48 hodinách nastúpia Patrioti na ďalší zápas, v rámci 35. kola Niké Slovenskej basketbalovej ligy ich čaká účinkovanie na palubovke Iskry Svit.

Niké SBL – 35. kolo (streda 10. marca o 18.00 h):

Iskra Svit – Patrioti Levice

K zápasu: “Podtatranci” nezvládli podľa predstáv víkendový duel štvrťfinále Niké Slovenského pohára. V Lučenci hrali do polčasu vyrovnanú partiu, ale v tretej časti pustili súpera do trháku, na ktorý už neprišla adekvátna odpoveď (80:101). To dôležitejšie sa však pre nich deje na ligovej scéne, kde sa snažia preniknúť medzi najlepšiu štvorku. To sa im krok po kroku darí, z tohto pohľadu nás môže čakať ešte zaujímavé vyvrcholenie základnej časti. Ďalším prirodzeným krokom pre Sviťanov by mal byť domáci triumf nad Levicami a odplata sa prehru z predošlého zápasu. “Po týždni hráme opäť proti Leviciam, tentokrát na domácej palubovke. V Leviciach sme začali dobre, no potom sme hrali príliš zbrklo a hoci sme na konci vyhrávali, svojimi chybami sme sa pripravili o víťazstvo. Doma sme pripravení bojovať, hrať s energiou a chuťou a verím, že aj rozumnejšie. Do zápasu dáme všetko a Leviciam chceme túto prehru vrátiť,” vyjadril sa tréner Róbert Ištvánik. 

Nahustený program Levíc sa preklopil do ďalšieho týždňa, opäť po 48 hodinách ich čaká ďalší náročný zápas. Zverenci trénera Michala Madzina boli v uplynulých dňoch majstrami koncoviek, ale vo štvrťfinále Niké Slovenského pohára to lepšie proti ním ukočírovali Spišskí Rytieri (86:89). S Iskrou sa stretnú zase raz po niečo vyše týždni, predchádzajúce meranie síl zvládli lepšie Patrioti (90:89). V hre je pokračovanie ich víťaznej série a možnosť navýšenia vedenia na svojich prenasledovateľov. “Je to súper, ktorý určite hrá iným štýlom, ako väčšina družstiev v lige. Vieme, ako sa na nich máme pripraviť a je len na nás, aby sme dodržali to, čo si povieme. Musíme zregenerovať a pripraviť sa na stredu,” uviedol pivot Viktor Juríček. 

Aktuálne info: Nezvládnuté domáce štvrťfinále Slovenského pohára ešte včera poriadne bolelo, dnes je už ale nový deň a koncentrácia tímu na záver základnej časti súťaže a následné play-off musí byť maximálna. Aj napriek nahustenému programu je všetkým v tíme jasné, že úspech či už vo Svite, alebo potom v ďalších zápasoch vedie cez zlepšenú defenzívu. Iskra zrejme nebude najobľúbenejším súperom nášho tímu pre jej herný štýl, veríme však, že dnes a aj v nasledujúcich vzájomných zápasoch nájdeme cestu ako zastaviť ich ofenzívnu smršť a prvýkrát v sezóne uspejeme aj na ich palubovke.  

Kto píska: Marek Kúkelčík, Anton Šarišský, Vladimír Karnay

Na čo sa zamerať: Pred týždňom boli ťahúňmi svojich kolektívov krídelníci, na strane Svitu to bol Dominic Green a Robert Baker. V Leviciach Tre McCallum a David Abrhám. Bude tomu aj tentoraz alebo bude kľúčový iný post?

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice