Niké SBLRytieri ukončili víťaznú sériu Patriotov

8. marca 2021

Patrioti Levice sa nepredstavia na záverečnom turnaji Niké Slovenského pohára, vo štvrťfinále ukončili ich víťaznú sériu Spišskí Rytieri.

Štvrťfinále Slovenského pohára začalo dosť opatrne, ale rýchlo sa rozbehli útočné motory na oboch stranách. Prvú štvrtinu rámcoval najmä trojkový súboj amerických rozohrávačov – Wade-Chatman vs. Spencer. Levice drvivú väčšinu času viedli, no až v koncovke si dokázali vybudovať solídnejšie vedenie – 30:22. V druhej časti pokračoval duel bez výraznejších obrán a s minimom faulov, čo viac vyhovovalo domácim. Držali si dvojciferný náskok, ale po sérii chýb dovolili Spišiakom mierne stiahnuť z manka. Tento úsek však našťastie nemal dlhé trvanie, a tak mali moc nad zápasom Patrioti. Na polčasovú prestávku šli za priaznivého stavu 48:38.

Druhý polčas nezačali Levičania ideálne, Spišiaci aj vďaka rozháranej hre zacítili šancu na obrat. Tá viackrát dokonca prišla, keď sa dotiahli na rozdiel jedného útoku. V tej chvíli sa obvykle tréner Michal Madzin mohol spoľahnúť na kolektívny výkon svojich zverencov, už štyria strelci mali dvojciferný počet bodov. Postupne rástla intenzita a nasadenie, po troch štvrtinách svietil na tabuli stav 65:62. Štvrtá 10-minútovka začala najhorším možným spôsobom, 7 inkasovaných bodov v rade poslalo súpera do vedenia. Vítaný budíček pre Patriotov, okamžite zmazali manko a vedenie sa od tohto momentu striedalo zo strany na stranu. Zápas mal razom grády, v levickej hale sa schyľovalo k ďalšej dráme. Pred poslednými 2 minútami bol stav nerozhodný – 84:84. Prišlo však viacero chýb a nevyužitých šancí, tentoraz sa v koncovke priklonilo šťastie na stranu hostí.

Niké Slovenský pohár – štvrťfinále:

Patrioti Levice – Spišskí Rytieri 86:89 (30:22, 18:16, 17:24, 21:27)

Levice: Krajčovič 17, Juríček 16, Wade-Chatman 13, Bojanovský 12, Abrhám 11 (McCallum 11, Danielič 6, Volárik 0)

Rytieri: Spencer 29, Ihring 26, Stevanovič 13, Baťka 4, Antoni 0 (Nikolič 13, Čekovský 4, Krajňák 0)

TH: 8/7 – 15/12, Fauly: 18 – 16, Trojky: 13 – 13, Rozhodovali: Ženiš, Margala, Lamoš

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: „Gratulujem Spišskej Novej Vsi k víťazstvu a postupu. Využili veci, ktoré mali ponúknuté. Mne sa vôbec nepáčili niektoré veci v našom tíme. Proste taký bol zápas. Myslím si, že sme si mali držať to, čo sme si vybudovali rozumnejšie v rukách.“

Viktor Juríček, hráč Patriotov: „Myslím si, že oba tímy sa už navzájom veľmi dobre poznáme, vzhľadom na to, koľko zápasov sme už spolu odohrali. Kritické boli určite doskoky, v tejto činnosti nás celkom výrazne prevýšili. Útočné doskoky a nepostrážili sme si ich rýchly prechod do protiútoku, veľa chýb z našej strany. V takomto tesnom stretnutí to rozhodne.“

Teo Hojč, tréner Rytierov: „Ja som veľmi rád, že sme odohrali lepší zápas, ako tie predošlé. To bol aj náš hlavný cieľ, prísť sem, viac sa uvoľniť. Neboli sme v pozícii favorita, chceli sme len odohrať čo najlepšie stretnutie. Keby sa objavila šanca, tak by sme sa pokúsili vyhrať, prečo nie. Niektorí chlapci hrali aj cez svoje sily, bola vidieť aj veľká únava na levickom tíme. Obaja sme hrali v sobotu zápas. Výhra sa mohla prikloniť na jednu, aj druhú stranu. Nakoniec sme my boli tí, ktorí mali na konci trochu možno šťastia. Teraz musíme zregenerovať a sústrediť na ďalší zápas. Ešte nemôžeme rozmýšľať nad pohárom, pred nami sú ešte ligové zápasy, hneď v sobotu proti Interu Bratislava. Tie sú pre nás tiež dôležité.“

Delano Spencer, hráč Rytierov: „Náročný zápas, oba tímy dosť bojovali. Myslím si, že v druhom polčase sme sa svojou bojovnosťou vrátili do stretnutia. Vďaka tomu sme na konci zvíťazili.“