Niké SBLV Komárne vyprchali sily v predĺžení

29. januára 2020

Patrioti Levice prišli v 26. kole Slovenskej basketbalovej ligy nielen o víťaznú sériu, ale tiež aj o druhé miesto v tabuľke, v Komárne v tradičnom derby prehrali po predĺžení 87:95.

Od úvodu nasadili obe družstvá vysoké tempo. Komárno si vypracovalo vďaka sebavedomému Duffymu náskok, ktorý sa snažili Levičania priebežne sťahovať. Lenže nepokrývali správne streľbu za tri body, v tomto smere pomohlo až prestriedanie, po ktorom sa zlepšila obrana a útok. Prvá štvrtina však dopadla lepšie pre domácich, vyhrali ju 31:25. Do druhej časti už vstúpili lepšie Patrioti, šnúra piatich bodov v rade znamenala zmazanie manka a duel sa začínal za stavu 33:33 od začiatku. Od tohto momentu to bola bitka o každú loptu, keďže po ofenzívne ladených prvých 10 minútach, to tentoraz neboli strelecké hody. Komárno opäť odskočilo po bodovom úseku 8:0, ale takmer rovnakou mincou odpovedali aj “žlto-zelení”. Po prvom polčase bol napokon z levického pohľadu stav 45:46.

Po 15-minútovej prestávke nastúpili zverenci trénera Michala Madzina s úplne odlišným prístupom, šnúra 10:2, o ktorú sa postarali hlavne Flemmings s Perovičom, znamenala obrat v prospech Levíc. V tejto fáze Patrioti nekompromisne trestali a v jednej chvíli viedli aj dvojciferným rozdielom. V koncovke však vykresal pre domácich nádej Duffy, keď upravoval na 60:66 po troch štvrtinách. Komárno toto nakoplo a po šiestich bodoch v rade poslalo dianie na palubovke v štvrtej perióde do vyrovnaného stavu. Všetko smerovalo k tomu, že z toho bude dramatická koncovka, kde rozhodnú maličkosti. Krajčovič trojkou upravoval na 79:76 z pohľadu “žlto-zelených”, no tesne na to skóroval rovnako Tratnik. V závere riadneho hracieho času mali oba tímy možnosť rozhodnúť, ale napokon sa išlo za stavu 81:81 do extra päťminútovky.

Predĺženie sa však zmenilo na kanonádu súpera, ktorú sa podarilo zastaviť až v štvrtej minúte. Tento herný úsek prehrali Levičania 0:12, navyše predčasne pod sprchy musel ísť Flemmings. V koncovke ešte prišla malá iskrička nádeje, no “obuvníci” si dôležitý triumf už bezpečne ustrážili. Levice odchádzali z Komárna s prehrou 87:95.

MBK Rieker COM-Therm Komárno – Patrioti Levice 95:87 pp (31:25, 15:20, 14:21, 21:15 – 14:6)

Komárno: Duffy 35, Bowman jr. 25, Dukič a Stojanov po 5, Djordjevič 3 (Pipíška 9, Tratnik 8, Gabrijel 5)

Levice: Krajčovič 14, Perovič 13, Bojanovský 11, Hot 6, Bachan 5 (Flemmings 15, Juríček 9, Harris 8, Žiak 6)

TH: 17/14 – 28/16, Fauly: 27 – 20, Trojky: 13 – 9, Rozhodovali: Fuska, Doušek, Bartoš

Povedali po zápase:

József Molnár, tréner Komárna: „V predchádzajúcom zápase sme bojovali ako tím, na víťazstve mal zásluhu každý a aj v tomto stretnutí sme bojovali jeden za druhého. Samozrejme, niektorí z hráčov mali vynikajúce individuálne štatistiky, ale aj napriek tomu si stojím za tým, že toto bol tímový úspech. Toto sa potvrdilo aj v tom, že každý, kto do zápasu zasiahol, si pripísal aspoň jeden bod a asistenciu, čo je veľmi dôležité. Ciele, ktoré sme si pred zápasom vytýčili, sme splnili. Súper hral v priebehu šiestich dní už tretí zápas a toto som prízvukoval mojim hráčom, že ak sa nám podarí udržať s nimi krok až do konca, tak v závere im už nezostanú sily nazvyš. V podstate nám predĺženie hralo do kariet aj z tohto dôvodu. Gratulujem môjmu mužstvu k víťazstvu, som na nich hrdý.“

Jorden Duffy, hráč Komárna: „Bolo to ako na hojdačke, raz bol vo vedení súper, raz my. V predĺžení sme zápas vyhrali aj vďaka našej agresivite a nasadeniu.“

Michal Madzin, tréner Levíc: „Gratulujem domácim k víťazstvu, nastúpili s obrovskou energiou. Kým sa nám ich podarilo zastaviť, stálo nás to veľa síl, aby sme sa dostali do vedenia. Na druhej strane, vypracovali sme si dvojciferné vedenie, ale veľmi rýchlo sme oň prišli. V predĺžení to už je len o zostávajúcich silách a v podstate hneď úvod predĺženia sa rozhodlo o osude stretnutia.“

Boris Bojanovský, hráč Levíc: „V podstate by som vypichol dva momenty zápasu: zaspali sme úvodnú štvrtinu, nechali sme súpera dostať sa do vedenia a to im prinieslo potrebnú pohodu. Druhým faktorom mohli byť nepremenené trestné hody. Myslím si, že toto rozhodlo tento zápas.“