5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLProti “obuvníkom” o piatu výhru v rade

29. januára 2020

Patriotov Levice čaká v rámci 26. kola Slovenskej basketbalovej ligy tradičné južanské derby s Komárnom. U “obuvníkov” sa pokúsia zaknihovať piate víťazstvo v rade.

MBK Rieker COM-Therm Komárno – Patrioti Levice

Mestská športová hala, streda 28. januára o 18.00 h – štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Pavel Fuska, Tomáš Doušek, Ladislav Bartoš

Zverenci trénera Józsefa Molnára prekonali počas víkendu niekoľko prekážok, ktoré ich v poslednom období trápili. V Handlovej zaznamenali premiérové tohtosezónne víťazstvo vonku, zároveň ukončili sériu prehier a tiež sa im podarilo odlepiť z dna tabuľky. Pre “obuvníkov” toto všetko znamená dôležitú psychologickú vzpruhu do zostávajúcich kôl základnej časti. Nielenže ich čaká boj o ôsme miesto, stále môžu pomýšľať aj na siedmu priečku. K tomu je však potrebné pravidelne bodovať, pokračovať v tom môžu už pred domácim publikom. “Čaká nás ďalšie derby proti Leviciam. Očakávam vyrovnaný súboj na ihrisku a takisto aj v hľadisku, verím, že príde čo najviac fanúšikov oboch strán a uvidia kvalitný basketbal. Sobotňajšia výhra proti Handlovej nás nakopla a chceli by sme pokračovať v tímovom a bojovnom nasadení aj v domácom zápase proti Leviciam,” uviedol hráč Komárna Ladislav Stojanov.

Pre Levice sa začal náročný dvojtýždňový cyklus, počas ktorého budú hrať v podstate každý druhý deň súťažný zápas. V aktuálnom týždni odštartovali Patrioti úvodnou konfrontáciou v rámci štvrťfinále Alpsko-jadranského pohára, domáci duel s českými Pardubicami sa skončil nečakane remízou 81:81. “V utorok ráno sme si trochu oddýchli, potom sme si pozreli video a snažíme sa byť čo najčerstvejší po psychickej a fyzickej stránke. Máme pred sebou veľa zápasov, treba urobiť čo sa dá,” zamyslel sa levický pivot Viktor Juríček. Hneď po zápase opustil káder estónsky krídelník Mihkel Kirves, ktorý zamieril do českého Brna na dvojtýždňovú skúšku. Už bez neho sa pokúsia “žlto-zelení” natiahnuť víťaznú ligovú sériu na päť zápasov a poistiť si priebežné druhé miesto v tabuľke. “Za jeden deň si oddýchnuť a dať sa dokopy je veľmi ťažké. Chceme urobiť maximum za ten čas. Je trochu nepríjemné, že Komárno prinieslo nových hráčov a trénera. Budeme totiž hrať s družstvom, s ktorým sme sa kvázi ešte nestretli. Komárno sa síce volá Komárno, ale bude hrať úplne inak ako doteraz. Museli sme v rámci jedného čas urobiť dosť roboty, ale máme svoje zásady a tými sa chceme riadiť aj v zápase,” dodal kouč Michal Madzin.

Z tábora “žlto-zelených”: “Po 48 hodinách od veľkého súboja proti Pardubiciam čaká na Patriotov ďalší ťažká skúška – zastaviť Komárno, ktoré si vyšliaplo na Handlovú a na jej domácej palubovke nastrieľalo 101 bodov. Levičania sú zdravotne v poriadku a s podporou fanúšikov, ktorí sa do Komárna chystajú sa pokúsia aj po druhýkrát v sezóne uspieť na palubovke odvekého rivala. Fanbus odchádza o 16.00 hod. z parkoviska pri Dome Športu a ešte stále sú v ňom pre záujemcov voľné miesta.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice