5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLVrátiť Lučencu prehry a vrátiť sa späť na druhé miesto

1. februára 2020

Náročný program Patriotov pokračuje, v rámci 27. kola Slovenskej basketbalovej ligy ich čaká domáci duel s Lučencom. Svojmu súperovi majú čo oplácať a ich motiváciou bude aj návrat na druhé miesto v tabuľke. 

Patrioti Levice – BKM Lučenec

Športová hala, sobota 1. februára o 18.00 h – štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Anton Šarišský, Peter Karniš, Richard Sirocký

Oplatiť prehru z poslednej sekundy, stratu bodov po predĺžení a vrátiť sa späť na druhé miesto tabuľky. O motivácii v levických radoch pred duelom s Lučencom asi nie je potrebné zbytočne hovoriť, keďže sa k tomu pridala aj nešťastná prehra v Komárne, kde Patrioti nezvládli predĺženie. Náročný program Levíc pokračuje, napriek tomu však nechcú určite zverenci trénera Michala Madzina pustiť pred svojimi fanúšikmi perie a prísť o cenné body v boji o druhú pozíciu. “Náš nabitý program zápasov pokračuje po pokazenom zápase v Komárnu. Lučencu máme čo oplácať, keďže nás zdolali doma v poslednej sekunde a vonku po predĺžení. Tešíme sa na tento dôležitý duel a verím, že sa vrátime na víťaznú vlnu,” povedal hráč Levíc Boris Bojanovský. 

Lučenec príde do Levíc po hladkom a bezproblémovom triumfe nad Svitom za účasti televíznych kamier. Zisk dvoch bodov a zaváhanie ich najbližšieho súpera znamenal zároveň návrat na druhú priečku. “Novohradčania” to v tejto sezóne na Patriotov vedia, aj keď obe výhry sa zrodili po veľkej dráme. Zopakuje sa tento scenár aj do tretice? Ako sa bude dariť novej posile Russellovi Woodsovi? Zlepšia si hráči BKM bilanciu vonku? To všetko sa dozvieme v sobotu večer. “V sobotu sa predstavíme v Leviciach, kde nás určite čaká veľmi náročný zápas. Domáci tím prešiel miernou obmenou a nabral ešte na kvalite. Vieme, kde sú silné stránky domácich a budeme sa ich snažiť eliminovať, aj keď to bude veľmi náročné. Máme rešpekt pred súperom, ale nebojíme sa. Na zápas sa tešíme a verím, že si ho užijú všetci,” uviedol kormidelník Lučenca Peter Jankovič. 

Z tábora “žlto-zelených”: “V extrémne nabitom programe nie je veľa času pozerať sa dozadu, napriek tomu si však Patrioti vo štvrtok spravili analýzu súboja v Komárne a niektorým zlým rozhodnutiam sa budú chcieť v nasledujúcich zápasoch vyhnúť. Hoci momentálne nie je veľký priestor na trénovanie, tím sa každým jedným zápasom aj tréningom viac spoznáva a zohráva, čo sa veríme že pozitívne prejaví aj v duely proti Lučencu. Motivácia na strane Levíc je veľká, veríme, že sa prenesie aj do hľadiska, ktorého podporu dnes budú Patrioti potrebovať. V priamom súboji o druhé miesto v tabuľke sa očakáva plný dom, preto si nenechajte príchod do haly na poslednú chvíľu, vyhnete sa tým dlhým radom pri pokladniach. Vstupenky si môžete zakúpiť aj cet ticketportal.sk. “

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice