4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLV Handlovej test pred Alpsko-jadranským pohárom

11. marca 2022by Laci Garaj

Zverenci trénera Michala Madzina cestujú v rámci 27. kola Niké SBL na palubovku Handlovej. Duel proti “baníkom” bude previerkou pred Final Four Alpsko-jadranského pohára, ktoré sa uskutoční 16. a 17. marca v Leviciach. 

Niké SBL – 27. kolo (sobota 12. marca o 18.00 h):

MBK Baník Handlová – Patrioti Levice

K zápasu: Nabitý program “baníkov” nemá konca, po 48 hodinách ich čaká ďalší zápas. Čakanie na víťazstvo sa predĺžilo, Handlová v baníckom derby s Prievidzou premrhala 18-bodový náskok, aby pred domácim publikom prehrala (75:79). Aby zlých správ nebolo málo, tak pravdepodobne do konca sezóny prišli o Jamesa Kinneyho. Z neľahkej situácie sa musia dostať sami, fanúšikov by určite na “uzmierenie” potešil úspech nad lídrom súťaže. “Až na piatkovom večernom tréningu sa dozvieme, aká je v tíme situácia. Môže sa stať, že nastúpime oslabení, nakoľko sme po náročnom programe fyzicky vyčerpaní. Za prehry z posledných zápasov nesieme plnú zodpovednosť, na nič sa nevyhovárame a môžeme si za ne len a len sami. Musíme nájsť spôsob, ako sa z tejto situácie dostať. Možno že sa nám na to naskytne príležitosť v zápase proti Patriotom, v ktorom nemáme čo stratiť a v ktorom to nik neočakáva. Musíme sa uvoľniť a odohrať čo najlepší zápas,” vyjadril sa kormidelník Handlovej Danilo Rakočevič. 

Levice cestujú na hornú Nitru bez akéhokoľvek tlaku, v Handlovej ich čaká previerka pred Final Four Alpsko-jadranského pohára, ktoré sa uskutočnia v ich domovskom stánku. Na ligovej scéne stále víťazia, posledný úspech prišiel v repríze finále proti Spišským Rytierom (70:65). Pre Patriotov to bolo šieste víťazstvo za sebou, pred medzinárodnou konfrontáciou budú chcieť pridať určite siedme. “V sobotu nás nečaká nič jednoduché. Handlová má nejaké svoje problémy a navyše to bude pre nich ďalší zápas v krátkom čase, ale my sa musíme pozerať hlavne na seba a zodpovedne k tomu pristúpiť,” vyhlásil krídelník Levíc David Abrhám. 

Kto píska: Peter Ženiš, Martin Margala, Marek Turčin

Aktuálne info: Patrioti zvládli duel na Spiši a naďalej potvrdzujú svoju suverenitu v základnej časti súťaže. Víťaznú sériu a pohodu v družstve budú chcieť natiahnuť o ďalší zápas v Handlovej. Komplikáciou je zranenie poslednej akvizície Donteho Clarka, ktorý si na Spiši poranil zadný stehenný sval a tímu nepomôže do konca základnej časti a ani v blížiacom sa vyvrcholení Alpsko-jadranského pohára. Dano Chaban odcestoval s tímom ŠBK Junior Levice na záverečný turnaj EYBL, Dominik Špaňo sa rozhodol ukončiť basketbalovú kariéru a tak cestujú Levičania do Handlovej s desiatimi hráčmi. 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice