4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLMisia na Spiši splnená

9. marca 2022

Patrioti Levice aj naďalej tešia svojich priaznivcov, ich víťazná jazda sa neskončila ani v dohrávke 21. kola Niké SBL. Triumf si v tomto prípade odnášali z palubovky Spišských Rytierov.

Patrioti nastúpili síce bez tlaku, ale úvodné minúty boli jasne v ich podaní. Najskôr viedli 4:0, o čosi neskôr zaznamenali 6-bodovú šnúru a v 7. minúte dokonca viedli dvojciferným rozdielom – 16:6. To všetko vďaka sebavedomú a kolektívnemu výkonu, ktorým dokonale otupili útočné zbrane Rytierov. Levičania mali jasne navrch na palubovke, prvú štvrtinu vyhrali 20:9. Dobre sa vyvíjala aj druhá štvrtina, darilo sa najmä kontrolovať vedenie. To všetko vychádzalo pri úspešnej rotácii širokej lavičky Patriotov a tiež čoraz väčšieho zapájania Clarka do hry. Náskok sa navýšil na polčasových 33:19.

Po prestávke prišiel podľa očakávania úplne iný domáci tím, na začiatku tretej 10-minútovky úspešne zatlačil na levické družstvo, tento úsek prehrali zverenci trénera Michala Madzina 2:13. Na viac ako tri minúty sa strelecky odmlčali, až prišli body v podaní Bojanovského. V tomto smere bol dôležitý náskok z prvého polčasu, stále sa darilo držať priaznivý stav z pohľadu Patriotov. Po tomto nápore sa veci vrátili do normálu z levického pohľadu, opäť sa im podarilo výraznejšie bodovo odskočiť. Ťahúňom bol v týchto chvíľach Bojanovský. Pred poslednou štvrtinou vyhrávali „žlto-zelení“ 50:41. Veci dlhé minúty vyzerali dobre, ale v koncovke prišiel očakávaný nápor Spišiakov. Boj o víťazstvo sa podarilo zdramatizovať, niečo vyše 3 minút pred koncom bolo vedenie len jednobodové. Levičania inkasovali 11 bodov za sebou v tomto hernom úseku. Našťastie, žiaden domáci obrat sa nekonal a Patrioti si mohli zaknihovať ďalší triumf do svojej tohtosezónnej zbierky.

Niké SBL – 21. kolo:

Spišskí Rytieri – Patrioti Levice 65:70 (9:20, 10:13, 22:17, 24:20)

Rytieri: Hlivák 15, Morsell 14, Antoni 11, Baťka 9, Gavrilovič 2 (Stevanovič 12, Dennis 2, Krajňák 0)

Patrioti: Bojanovský 14, Bachan a Krajčovič po 9, McCallum 8, Abrhám 5 (Freeman 11, Clark a Volárik po 7, Juríček 0)

TH: 24/15 – 14/12, Fauly: 20 – 26, Trojky: 6 – 4, Rozhodovali: Fuska, Izák, Uhrin

Povedali po zápase:

Štefan Svitek, tréner Rytierov: “V prvom polčase sme v útoku vôbec nechytili rytmus, i keď sme Levice ubránili na 33 bodov, v ofenzíve sme boli žalostní. V druhom polčase sme sa veľmi ťažko vracali do zápasu, Levice majú skúsený tím, vysokých hráčov. Napokon sa nám to však podarilo, no v závere sme urobili pár zlých rozhodnutí a hostia to už dotiahli. Mrzí ma opäť naša streľba trestných hodov, nie je to prvý tesný zápas, ktorý sme prehrali aj vďaka tomu, že z čiary trestných hodov sme málo úspešní.”

Adam Antoni, hráč Rytierov: Zápas sme stratili v prvom polčase, kedy sme nastrieľali slabučkých 19 bodov. V tom druhom sme sa síce dotiahli, no v závere sme urobili pár hlúpych chýb, ktoré nás stáli toto zaujímavé stretnutie.”

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Ťažký zápas, presne taký, aký sme čakali. Padlo málo bodov, obrany na oboch stranách boli okej, i keď to ide aj na vrub slabšej oblúkovej streľby z oboch strán. Odohrali sme dobrý, tvrdý zápas a som veľmi rád, že sme zvíťazili.”

Viktor Juríček, hráč Patriotov: “V prvom polčase sme si urobili dobrú robotu hlavne v obrane, veď sme dostali len 19 bodov. Po prestávke sa ukázalo to, o čom sme si hovorili v kabíne, že na nás domáci vybehnú agresívne a presne to sa aj stalo. Som však rád, že sme to napokon ustáli, a hoci sme urobili zopár chýb v útoku i obrane, boli na ihrisku chalani, ktorí to zobrali do svojich rúk.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice