5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLNa hornej Nitre bezproblémový triumf

12. marca 2022

Patrioti Levice získali siedme ligové víťazstvo za sebou, v 27. kole Niké SBL triumfovali na ihrisku Handlovej 82:62.

Patrioti nastúpili na hornej Nitre bez výsledkového tlaku, čo im paradoxne rozviazalo ruky. Prvé body v zápase síce dal domáci Čekovský, ale potom prišla 15-bodová odpoveď Levičanov. Domáci brali oddychový čas, po ňom prišli opäť dva body v ich podaní a zákonite tvrdý trest od zverencov trénerov Michala Madzina. Ich bodová šnúra bola napokon 17-bodová a prvú štvrtinu triumfovali dominantným rozdielom 34:4. Prestriedanie na levickej strane nezmenilo nič na scenári zápasu, celkovo zastavili handlovskú útočnú produkciu na takmer 8 minút. Druhá štvrtina bola o čosi vyrovnanejšia, ale Patrioti mali zápas jasne pod kontrolou. Ich náskok sa stále zvyšoval, bodovo prispel takmer každý hráč na súpiske. Po prvom polčase svietil na tabuli z pohľadu Levíc stav 51:17.  

Handlová vstúpila do druhého polčasu 4 bodmi v rade a celkovo bola v úvode lepším tímom. Levičania mierne zaspali, našťastie v ich prospech hovorilo vysoké vedenie. Postupne sa vrátili ku svojej hre, dianie na palubovke mali stále pod svojou kontrolou. Pred záverečnou periódou vyhrávali stále pohodlne – 67:43. Levičania nič neponechali na náhodu, aj v štvrtej štvrtine nepustili domácich k žiadnemu magickému obratu a bez akýchkoľvek problémov dokráčali k 7. víťazstvu za sebou.

Niké SBL – 27. kolo:

MBK Baník Handlová – Patrioti Levice 62:82 (4:34, 13:17, 26:16, 19:15)

Handlová: Čekovský 16, Milivojevič 11, Abram 9, Skvašik 8, Talley 5 (Riak 5, Krčmarik a Rožánek po 3, Vojtek 2, Mrviš 0)

Patrioti: Abrhám 19, McCallum 14, Krajčovič 10, Bachan a Bojanovský po 6 (Volárik 10, Kotásek 7, Freeman 6, Juríček 4, Adámik 0)

TH: 8/7 – 21/16, Fauly: 23 – 16, Trojky: 9 – 8, Rozhodovali: Ženiš, Margala, Turčin

Povedali po zápase:

Danilo Rakočevič, tréner Handlovej: “Som rád, že sme zápas, do ktorého sme vstúpili zle, napokon dohrali so zdvihnutými hlavami. Vzhľadom na to, v akej sme situácii, niekedy chápem herný výpadok hráčov, aký sme videli. Chýbal nám Kinney a zavčasu sa vyfauloval Talley. Aj bez nich sme ale dokázali vstať z popola a ukázať hrdosť. Myslím si, že za druhý polčas si moji zverenci zaslúžia pochvalu.”

Adam Krčmárik, hráč Handlovej: “Zápas sme začali veľmi zle, čo bolo možno zapríčinené našim prílišným chcením, podať dobrý výkon pre našich fanúšikov. Po polčase to s nami vyzeralo zle, no som rád, že sme sa dokázali dať dokopy a po polčase diametrálne zmeniť herný prejav. Dúfam, že sme si zlé meno aspoň z časti napravili.”

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Z našej strany vynikajúci prvý polčas, napriek tomu sme videli nepekný a strašne špinavý zápas, ktorý určite nemal takto vyzerať. Zákroky za hranicou zdravia, ktoré by sa nemali v basketbale objavovať. Je mi ľúto, že to nik nevidí.”

Šimon Krajčovič, hráč Patriotov: “Napriek tomu, že nám už v podstate o nič nešlo, považujem toto víťazstvo za dôležité. V zápase sme nič nepodcenili a mali sme do neho koncentrovaný vstup. O svojom víťazstve sme rozhodli v podstate už po prvej štvrtine. Všetci sme si z chuti zahrali a ideme ďalej.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice