5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLV Handlovej suverénna záležitosť Patriotov

29. októbra 2022

Po prehre v Opave si Patrioti Levice napravili chuť v Niké SBL, v 6. kole Niké SBL si odnášali hladké víťazstvo z palubovky MBK Baník Handlová.

Patrioti síce nastúpili bez zraneného Kneževiča, ale s Handlovou nemali žiadne zľutovanie od úvodnej minúty. Po 150 sekundách vyhrávali na hornej Nitre 13:2, keď sa k americkej dvojici McCallum a Freeman, pridal so 6 bodmi v rade Lapornik. Levičania s ľahkosťou odskakovali svojmu súperovi, k útočne produktívnej dvojičke Lapornik a McCallum sa postupne pridali aj ostatní. Ofenzívna kanonáda bola na nezastavenie, svedčí o tom aj výsledok po prvých 10 minútach – 38:15. Ani druhá štvrtina nepriniesla odlišný priebeh, Patrioti s prehľadom na palubovke dominovali a s chuťou hrali všetci, vrátane hráčov z lavičky. McCallum už po troch minútach navyšoval vedenie na 30 bodov – 48:18. Žiadne poľavovanie neprichádzalo, preto majster vyhrával po prvom polčase 69:33.

Hneď v úvode druhého polčasu sa v jednom momente dostalo vedenie na 40 bodov, následne už Patrioti predsa len ubrali niečo z plynu. Handlová sa trochu ofenzívne chytila, ale žiadnym výrazným spôsobom nezdramatizovala duel. Pred poslednou štvrtinou viedli „žlto-zelení“ 87:56. S ubúdajúcim časom si už Patrioti nenechali zobrať víťazstvo, svoj náskok opäť ešte zvýraznili a podarilo sa im prekonať aj 100-bodovú hranicu. Tretí ligový triumf v rade sa napokon zrodil po výsledku 105:68. 

MBK Baník Handlová – Patrioti Levice 68:105 (15:38, 18:31, 23:18, 12:18)

Povedali po zápase:

Karol Kučera, asistent trénera Handlovej: “Od začiatku bolo jasné, kto má v tejto súťaži navrch. Bohužiaľ pre nás, to, čo sme videli, je realita. Levičania odohrali excelentný zápas. Strelecky boli veľmi dlho takmer 100-percentne úspešní a to je naozaj veľmi ťažké ubrániť. Keď na vás takýmto spôsobom súper vyrukuje, padáme na psychike. Žiaľ, ešte raz zopakujem, že toto je realita a my sa s ňou musíme vyrovnať.”

Richard Rožánek, hráč Handlovej: “Vedeli sme, že Levice sú najkvalitnejší tím súťaže a celý týždeň sme sa na ne pripravovali. Nie je žiadnym prekvapením, že hostia mali navrch, no až takýto jednoznačný priebeh sme neočakávali. Rozhodnuté bolo v podstate už v prvej štvrtine. Patriotom gratulujem k zaslúženému víťazstvu. Veľmi by som chcel poďakovať našim fanúšikom a zároveň sa im ospravedlniť za to, že sa na náš výkon museli pozerať.”

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Nastúpili sme s vynikajúcou energiou a to bolo našim hlavným cieľom. Som rád, že sme si vstúpili do svedomia a práve takýmto spôsobom sme na domácich vyrukovali. Náš výkon bol podporený vysokou úspešnosťou spoza trojkového oblúka a o svojom víťazstve sme rozhodli už v prvom polčase. Veľmi ma teší, že sme takto vyzerali a verím, že to prenesieme aj do ďalších zápasov. Chcel by som sa poďakovať aj našim skvelým fanúšikom, ktorí do Handlovej merali cestu a my sme ich na palubovke po celý čas cítili.”

Martin Bachan, hráč Patriotov: “Všetko sa rozhodlo hneď v úvode zápasu, začali sme tvrdo, agresívne a padali nám otvorené strely spoza oblúka. Veľmi rýchlo sa nám podarilo ujsť do vysokého vedenia a to sme si udržali až do konca.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice