4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLDo Handlovej udržať ligové prvenstvo a predĺžiť víťaznú sériu

28. októbra 2022

Október uzatvoria Patrioti Levice stretnutím 6. kola Niké Slovenskej basketbalovej ligy proti MBK Baník Handlová. 

Niké SBL – 6. kolo (sobota 29. októbra o 18.00 h):

MBK Baník Handlová – Patrioti Levice

K zápasu: Handlovské výsledkové trápenie pokračuje, aj keď od vytuženého víťazstva nemali naposledy proti Interu ďaleko. Dva body si ponechal ich súper a “baníci” zaznamenali už štvrtú prehru po sebe. Nelichotivú výsledkovú šnúru sa pokúsia ukončiť doma, kde zatiaľ ako jediný tím v sezóne ešte neuspeli. “Čaká nás veľmi náročný zápas proti lídrovi súťaže. Náš súper disponuje viacerými skvelými a ofenzívne ladenými hráčmi. Preto bude dôležité hrať agresívne a zodpovedne v obrane. Naopak, v útoku musíme hrať rýchlo, rozumne a bez produkovania ľahkých strát. Verím, že sa zomkneme, zabojujeme jeden za druhého a získame prvé domáce víťazstvo,” vyhlásil pivot Jakub Kádaši. Dôležité tiež pre Handlovú bude, či bude k dispozícii Keon Clergeot, ktorý sa minulú sobotu zranil počas rozcvičky. “Hovoriť o tom, že Levice sú najsilnejším tímom súťaže sa mi už nechce. To všetci dobre vieme. Je len na nás, ako sa s nimi na ihrisku pobijeme. A to myslim doslovne. Len tvrdá, agresívna obrana na hranici pravidiel, je jedinou cestou k úspechu. Musíme hrať fyzicky do tela a nebáť sa faulovať. Ak sa týchto vecí nezľakneme, môžeme našich fanúšikov potešiť dobrým basketbalom. Podľa mňa budú rozhodujúcimi faktormi zastavenie útočnej tranzície Levíc, obranný doskok a odstavenie súpera od skórovania z druhej šance,” dodal asistent trénera Karol Kučera. 

Zatiaľ čo v Európskom pohári FIBA sa Patriotom výsledkovo nedarí, tak na ligovej scéne je to oveľa lepšie. Levičania sa usadili na prvom mieste, v predchádzajúcom kole zvládli so Spišskými Rytiermi duel o prvé miesto (94:78) a ďalší úspech by radi pridali na hornej Nitre, kde sa im dlhodobo výsledkovo darí. Tréner Michal Madzin verí, že po neúspechu s Opavou si tím bude chcieť napraviť povesť u svojich priaznivcov. “Našim cieľom je vyhrať, akýmkoľvek spôsobom,” jasne načrtol ambície rozohrávač H’enri Wade-Chatman.

Aktuálne info: Patrioti cestovali z Opavy už v stredu v noci, aby štvrtok využili na oddych a tiež na spoločné stretnutie, v ktorom si analyzovali nevydarený zápas vo Fiba Europe Cupe. Dnes je ale už nový deň a proti nášmu tímu bude stáť ďalší húževnatý súper s cieľom vytiahnuť sa a využiť nabitý program Patriotov. Zlou správou z nášho tábora je opätovné zranenie stehenného svalu u Draška Kneževiča, ktoré ho žiaľ vyradí na dlhší čas z hry. Do Handlovej sa chystá aj početná skupina fanúšikov z Levíc, vo fanbuse je ešte pár voľných miest, ak teda nemáte lepší program na dnešný podvečer, príďte povzbudiť náš tím v boji o ďalšie ligové víťazstvo do Handlovej. Odchod fanbusu je o 16.00 hod. od Domu Športu.

Delegácia rozhodcov: Pavel Fuska, Martin Margala, Veronika Obertová 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan 

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice