5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

InéBlog: Tam kde sme, ešte nie je cieľ…

31. októbra 2022

Hoci basketbal v Leviciach oslávil nedávno 80 rokov od prvej zmienky, ako jeden z míľnikov klubu berieme aj rok 2013, od kedy budujeme pri ňom značku Patriot.
Krok po kroku z bodu nula sme sa tvrdou prácou dostali až k súčasnosti, kedy je klub stabilizovaný a absolvuje svoje prvé veľké zápasy v európskom pohári (byť stabilizovaný neznamená, sedieť s nohami na stole a pozerať sa ako beží všetko samo). Nič z toho, kde je klub dnes neprišlo len tak, bolo za tým veľa roboty. Veľa roboty je ale aj pred nami, pretože to, kde sme a ako vyzeráme dnes ešte nie je náš cieľ! Stále máme sny, vízie a motiváciu posúvať klub ďalej. Nechceme aby bola naša účasť v európskom pohári a skvelý týždeň v Malage počas kvalifikácii Ligy Majstrov len jedno sezónnym výkrikom o tom, že sme si to skúsili. Chceme sa v ňom usadiť a časom aj urobiť nejaký ten výsledok. Všetko chce ale svoj čas, tak ako v tom roku 2013, keď sme museli obetovať dve sezóny na to, aby sa klub pozviechal a získal si dôveru svojho okolia.
Fiba Europe Cup žiaľ nie je európska alebo konferenčná liga vo futbale. My na rozdiel od futbalistov (zatiaľ) iba platíme, ale nedostávame nič. Žiadne bonusy za víťazstvá ba ani za prípadný postup tu nie sú. Cestovanie, ubytovanie, stravovanie nášho tímu a pri domácich zápasoch aj kompletné výdavky s príchodom, pobytom, odchodom a vyplatením rozhodcov. Preto ak chceme hrať na tejto úrovni dlhodobo, potrebujeme v prvom rade finančne zabezpečiť klub a tiež postupne zlepšovať jeho infraštruktúru. Preto do jeho chodu zapájame ďalších šikovných ľudí, lebo ak chceme ponúknuť kvalitu a profesionalitu, musíme ju postaviť na silných základoch. Potrebujeme tiež pracovať s partnerským mládežníckym klubom ŠBK Junior na výchove a skautingu talentov, pretože aj my chceme mať v tíme čo najviac Slovákov a čo najviac odchovancov. Aj to potrebuje čas. Vďaka našej niekoľko ročnej kvalitnej marketingovej práci, vďaka tomu, že dlhodobo investujeme nemalé prostriedky aj do mediálnej oblasti v klube sa nám darí pracovať s partnermi z regiónu, ale aj veľkými spoločnosťami, ktoré majú celoslovenský či európsky záber. Je to celoročný, nikdy nekončiaci kolobeh komunikácie, hľadaní cestičiek a viere v to, že potencionálny partner ocení vašu prácu a uvidí v nej možnosť úspešnej prezentácie svojej značky. Tešíme sa z každého stabilného partnera, niektorí to s nami ťahajú už takmer desať rokov, tešíme sa z každého nového partnerstva, tešíme sa, že aj v tejto náročnej dobe dokážeme získať na svoju stranu silné značky, ale stredné, či malé firmy. Patriotizmus v regióne je to, o čo sme sa vždy dokázali oprieť. On nám pomohol prežiť, keď bolo najťažšie. Tešíme sa, že už v najbližších dňoch pribudnú medzi našich partnerov ďalší silní hráči, ktorých Vám radi postupne predstavíme.

Značka Levický Patriot už dávno nie je len o basketbale. Sme hrdí na našu kaviareň Sýpka u Patriotov a vždy nás zahreje pri srdci, keď si naši súperi pri ceste do Levíc nájdu čas na návštevu tohto čarovného miesta, nášho druhého domova a nasávajú jeho atmosféru. Tie stovky bežných, neplánovaných, alebo aj plánovaných stretnutí s fanúšikmi, hráčmi, obchodnými partnermi, či kamarátmi v Sýpke sú vždy jedinečné a nezabudnuteľné. Možno viete, možno nie, už čoskoro pribudne k Sýpke aj reštaurácia s talianskou kuchyňou pod názvom FRESCO by Patriot Gastronomy, kde si prídu na svoje všetci milovníci dobrého, kvalitného jedla. Veľmi sa na to tešíme, bude to ďalší významný krok v budovaní našej značky. Určite ste počuli a mnohí z Vás aj chutnali naše víno Patriot Cuvée. Jeho prvá edícia mala veľký úspech a už sa pripravuje druhá edícia, ktorá má podobne veľký potenciál.

Aktuálne finišujeme s poslednými úpravami viac ako hodinového dokumentu “80 rokov basketbalu v Leviciach“. V nabitom programe zápasov, cestovania a ďalších povinností sa nám jeho premiéra trochu oddialila, do Vianoc to ale určite stihneme! O ňom si viac povieme niečo v ďalšom blogu.

Sledujte nás, držte nám palce a navštevujte naše domáce zápasy Patrioti, lebo aj vďaka Vám a Vašej podpore môžeme ďalej rásť, porovnávať sa s vyspelejšími krajinami a väčšími klubmi, rozvíjať náš klub, a reprezentovať mesto, región, či Slovensko.
??

autor: Ladislav Garaj

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice